Як підживити заміокулькас. Прості та дієві способи, як врятувати доларове дерево

Заміокулькас, або доларове дерево, – невибаглива кімнатна рослина, яка прикрасить будь-який інтер'єр. Щоб ваш заміокулькас радував вас своїм здоровим виглядом і пишним листям, йому потрібне правильне підживлення. Розглянемо прості та ефективні способи підживлення цієї рослини в домашніх умовах. Про це повідомляє Дніпровська порадниця.

Чому важливо підживлювати заміокулькас

Підживлення забезпечує рослину необхідними мікроелементами, стимулює ріст і розвиток кореневої системи. Регулярні підживлення допоможуть вашому заміокулькасу:

Швидше рости: Нові пагони з'являтимуться частіше.

Мати більш насичений колір листя: Листя стане яскравішим і блискучішим.
Бути більш стійким до хвороб і шкідників: Здорове підживлення зміцнює імунітет рослини.

Якщо заміокулькас не розвивається

Заміокулькас невибагливий у догляді. Однак для збереження його краси та здоров'я варто врахувати кілька особливостей, впевнені садівники.

Повільний ріст: у перші п'ять років рослина зосереджена на формуванні підземної частини. Тому не варто турбуватися про повільну появу листя. Коли бульби досягнуть необхідного розміру, ріст наземної частини прискориться.
Ґрунтовий склад: заміокулькас надає перевагу кам'янисто-піщаному ґрунту.
Полив: надлишок вологи згубний для рослини. Поливайте рідко, але рясно, уникаючи застою води.
Удобрення: якщо доросла рослина перестала випускати нове листя, це може вказувати на дефіцит поживних речовин. У цьому випадку допоможе підживлення. Підійдуть як магазинні суміші, так і народні засоби.

Які існують ефективні підживлення для заміокулькаса

Мінеральні добрива:

Спеціалізовані добрива: Найкраще підійдуть добрива для сукулентів та кактусів. Вони містять оптимальне співвідношення мікроелементів для заміокулькаса.
Універсальні добрива: Можна використовувати універсальні добрива для кімнатних рослин, але дозування слід зменшити вдвічі.
Частота підживлення: Підживлювати заміокулькас мінеральними добривами рекомендується 1 раз на місяць у період активного росту (весна-літо). Взимку підживлення можна припинити.

Органічні добрива:

Чайна заварка: Остиглий чай без цукру багатий на азот, який сприяє росту зеленої маси. Розведіть чайну заварку водою у співвідношенні 1:10 і поливайте рослину під корінь.
Бананова шкірка: Бананова шкірка містить калій, який зміцнює рослину. Висушіть шкірку, подрібніть її і додайте в грунт при пересадці заміокулькаса.

Цитрусові шкірки

Підживіть свій заміокулькас секретним еліксиром із цитрусових шкірок. Ця потужна підживка допоможе пагонам злетіти вгору вдвічі швидше. Вона також захистить їх від підступного грибка, який так любить дошкуляти цій рослині.


Приготувати її простіше простого: нашаткуйте шкірки лимона або апельсина дрібними кубиками і залийте окропом. На кожні 100 грамів шкірок візьміть 2 літри води. Залиште цю суміш настоюватися на добу. Після проціджування потрібно розбавити настій водою у пропорції 1:5 і щедро напоїти ним зеленого друга.

Бананові шкірки

Не поспішайте викидати бананові шкірки. Вони теж стануть відмінним частуванням для «доларового дерева». У них заховано безліч корисних речовин.

Зробіть із двох шкірок бананів пюре за допомогою блендера. Залийте його 2 літрами гарячої води і залиште на дві доби. Це добриво не потрібно розбавляти. Просто вилийте його прямо під корінь рослини.


Яєчна шкаралупа: Джерело кальцію, який необхідний для міцності стебел і листя. Подрібніть яєчну шкаралупу і додайте в грунт.

Народні засоби:

Дріжджова підживка: Дріжджі стимулюють ріст кореневої системи. Розведіть 10 г сухих дріжджів у 1 літрі теплої води і додайте 1 столову ложку цукру. Настоюйте розчин 2 години, потім розведіть його водою у співвідношенні 1:5 і полийте рослину.
Цукрова вода: Цукор є джерелом енергії для рослин. Розведіть 1 чайну ложку цукру в 1 літрі теплої води і поливайте заміокулькас раз на місяць.

Цукровий розчин

Замініть харчові відходи на солодке частування для вашого заміокулькаса. Цукровий розчин слугуватиме джерелом життєвої сили, роблячи рослину більш пишною та здоровою.

Просто змішайте 11 грамів дріжджів і 45 грамів цукру. Розчиніть цю суміш у воді й щедро полийте примхливу рослину.

Важливі рекомендації:

Перед підживленням обов'язково полийте рослину водою. Це захистить коріння від опіків.
Не перегодовуйте заміокулькас. Надлишок добрив може призвести до загибелі рослини.
Взимку скоротіть підживлення або припиніть його зовсім.
Спостерігайте за реакцією рослини на підживлення. Якщо після підживлення листя почало жовтіти або опадати, зменшіть дозування або припиніть підживлення.
Використовуючи ці прості поради, ви зможете виростити здоровий і красивий заміокулькас, який буде радувати вас своїм виглядом протягом багатьох років.

замиокулькас

Нагадаємо, раніше ми писали

Бурштинова кислота: рятівний круг для рослин у стресових ситуаціях