Як розмножити заміокулькас в домашніх умовах: всі секрети успіху

Багато хто прикрашає свій будинок або квартиру кімнатними квітами. Вазони відмінно освіжають житловий простір і радують око зеленню. Однією з найпопулярніших є заміокулькас, який відомий ще й під іншими назвами, а саме доларове або золоте дерево, смарагдова пальма, а також занзібарська перлина, повідомляє Дніпровська порадниця.

Вважається, що квітка заміокулькас покращує фінансовий стан свого власника. До речі, це повір'я і зробило рослину такою популярною. Багатьох цікавить, як розмножити заміокулькас, адже він настільки гарний, що хочеться збільшити кількість вазонів. Розберемося, як взяти відросток від заміокулькаса, щоб не нашкодити рослині.

Як обрізати заміокулькас для розмноження

Коли справа доходить до рослини заміокулькас - розмноження здається непосильним завданням, але все простіше, ніж можна подумати. Є кілька способів розмножити доларове дерево - листом, живцем, діленням куща і насінням. Незалежно від того, який саме спосіб ви оберете, основний алгоритм єдиний:

  • прибрати все сухе листя і гілочки, а також зайві і слабкі пагони;
  • обробити спиртом або іншим дезінфекційним засобом скальпель або гостре лезо;
  • зрізати листок або гілку точним і різким рухом.

Зріз слід просушити і обробити активованим вугіллям, щоб не завелися паразити і шкідливі бактерії.

Розберемо докладніше всі методи розмноження доларового дерева вдома.

Як розмножити заміокулькас із листка

Варто зазначити, що у випадку з рослиною заміокулькас - розмноження листом у землі є одним з найпопулярніших методів через його легкість. З таким завданням впорається навіть садівник-початківець.

Для початку потрібно обрати відповідний лист - здоровий, зрілий і великий. Гострим інструментом відрізати лист, залишаючи держак довжиною один-два сантиметри. Отриманий матеріал для розмноження потрібно поставити у вологий субстрат для проростання коренів. До речі, вже готовий субстрат можна купити в садівничому магазині.

Далі на нас чекає тривожне очікування появи корінців і формування бульб. Цей процес може зайняти кілька місяців. Точний термін визначити дуже складно, адже багато що залежить від зовнішніх умов, як-от температура, наявність тіні й сонця, вологості та безлічі інших чинників. Коли заміокулькас виросте до трьох-п'яти сантиметрів, то його можна пересаджувати в окремі горщики

Потрібно бути обережним з рослиною заміокулькас - розмноження листям не найефективніший метод, тому що часто вони гинуть.


Заміокулькас - розмноження гілкою в ґрунті

Цей метод застосовується досить-таки широко, а його успіх набагато вищий, ніж якщо розмножувати заміокулькас листом. Спочатку треба дуже ретельно обрати відповідну гілку. Ідеально підійде та, на якій уже є кілька листів і вузликів.

Зрізаємо її так само, як описано вище, але щоб залишилося приблизно 15-20 сантиметрів. Гілку поміщаємо в субстрат і залишаємо в добре освітленому і теплому місці до моменту, поки вона не пустить коріння. Якщо все зробити правильно, то вже через два-чотири тижні ви побачите перші паростки. Пересаджувати рослину в горщик можна, коли корінці виростуть хоча б до двох сантиметрів.

Заміокулькас - розмноження кореневищем

Найшвидший і найефективніший спосіб розмножити доларове дерево - поділ кореневища. Гострим інструментом акуратно потрібно відокремити шматки від материнського кореневища. Щоб бульба обов'язково проросла, на кожній частині має бути хоча б один паросток або точка росту.

Зрізи на кореневищі необхідно підсушити й обробити деревним вугіллям, щоб надалі бульба не загнивала. Після чого заміокулькас поміщають у суміш із двох частин торфу і по одній частині перліту та піску. Далі рослину поливають фунгіцидом, щоб вона не хворіла.

Доларове дерево потрібно поставити в тепле місце без інтенсивного освітлення і яскравого сонця. Через півтора-два місяці рослина почне активно рости, якщо все зроблено правильно. Звичайно ж, не забуваємо її поливати, але помірно.

Чи можна розмножувати заміокулькас у воді

Любителі домашніх квітів також часто використовують цей метод, щоб збільшити число гошків з доларовим деревом. Для цих цілей використовують або листочок, або гілочку. Загальний алгоритм такий же, як описаний вище, але замість субстрату використовується вода.

Важливо пам'ятати, що цей спосіб хоч і дає змогу стежити за розвитком кореневої системи, але він несе певну небезпеку. Через постійний контакт із водою заміокулькас може просто згнити.

Також раніше ми писали Як правильно поливати орхідею: секрети догляду за тропічною красунею