Як у Дніпрі допомагають невиліковним хворим (відео)

 У Дніпрі на базі 16-ї міської лікаріні працює паліативно-хоспісне відділення. Тут допомагають невиліковно хворим. Це одне з найсучасніших паліативних відділень у країні, в Дніпрі функціонує з 2018 року. У березні 2022 року заклад переїхав до нової, сучасно оснащеної споруди. Цей заклад надає медичну допомогу та підтримку пацієнтам з тяжкими, невиліковними хворобами. Що це за особливе відділення і як допомагають пацієнтам, розповість Дніпровська порадниця з посиланням на ДніпроTV

Хоспіс має три поверхи і вміщує 60 місць для пацієнтів, хворим у тяжкому стані. Це переважно онкологічні пацієнти в останній стадії хвороби та післяінсультні пацієнти, які потребують догляду. На першому поверсі розташовані палати, маніпуляційний кабінет, рентген-кабінет та лабораторія. Рентгенолог приходить раз на тиждень або за потребою. У лабораторії проводяться необхідні аналізи для моніторингу стану пацієнтів.

Багато пацієнтів прибувають з місць бойових дій у критичному стані, часто без повної діагностики. Як правило, стан їхнього здоров’я, зокрема й психологічного, значно гірший, ніж у тих, хто проживає в менш складних умовах.

«Перш за все це онкологічні хворі, на останньому своєму періоді існування, це післяінсультні хворі, які потребують піклування. У них можуть бути пролежні, рани, що не заживають, які бувають при варикозних хворобах. Невиліковні хвороби – це все наше», – каже Олена Голубицька, завідувачка відділення паліативно-хоспісної допомоги.

У хоспісі бувають і молоді пацієнти. Так, цього року тут лікували двох молодих чоловіків, одному з яких було лише 21 рік, іншому – 28. В обох був діагностований рак, а саме саркома. Як каже завідувачка відділення, вік – не показник таких страшних хвороб.

Також відділення приймає й іноземних туристів. Тетяна Фетисова, лікар-терапевт паліативного відділення, розповіла історію про француза, який потрапив до лікарні з раком сечового міхура.

«До нас у відділення два роки тому потрапив француз, який приїхав до України за своєю коханою, з якою познайомився в інтернеті. Він оселився в Херсоні, але згодом у нього виявили рак сечового міхура з метастазами в кістки. Обстежили, лікували, але лікування було вже припинено, адже він був невиліковний, з метастазами у кістки», – ділиться Тетяна Фетисова.

Таким чином пацієнт був переведений до хоспісу у Дніпрі, там він знаходився 2 місяці. Увесь персонал постійно доглядав за ним, попри мовний бар’єр – він знав лише кілька слів українською: “кефір” і “дякую”. Медики діляться, що використовували малюнки та допомогу перекладачів, щоб спілкуватися з ним і зібрати анамнез.

Медичний персонал хоспісу працює в надскладних умовах, забезпечуючи пацієнтам максимальний комфорт і догляд. Деякі пацієнти, навіть з четвертою стадією раку, після зняття больового синдрому можуть гуляти на вулиці та спілкуватися з рідними. Хоспіс продовжує розвиватися, а персонал працює над забезпеченням не лише фізичного, але й емоційного комфорту пацієнтів, надаючи їм можливість жити повноцінним життям навіть у найважчі моменти.

Нагадаємо, раніше ми писали

Хто та як може безоплатно отримати засоби реабілітації