Як у Дніпрі виконується програма по гуманному зменшенню чисельності безхатніх тварин

У Дніпрі у понеділок, 13 березня 2023 року, під час чергування по місту заступник міського голови Михайло Лисенко відвідав КП "Зооконтроль", де перевірив, як виконується програма по гуманному зменшенню чисельності безхатніх тварин, ініційована міською владою. Крім того, вінознайомився з діяльністю підприємства щодо порятунку чотирилапих переселенців. Про це повідомляє "Дніпровська панорама" посилаючись на пресслужбу Дніпровської міськради.

За дорученням міського голови Бориса Філатова на території Дніпра останні декілька років діє програма по гуманному зменшенню чисельності безхатніх тварин. В рамках цієї програми співробітники "Зооконтролю" відловлюють тварин на вулиці, стерилізують, прищеплюють від сказу, чипують за допомогою кліпси, яку кріплять до вух,а та відпускають у те місце, де її відловили.

Собака

Загалом за чотири роки роботи стерилізували 7 335 тварин, серед них 6 533 собак та 802 котів (у 2019 році стерилізовано – 2231 собаку та 308 котів, у 2020 році стерилізовано – 1662 собаки та 279 котів, у 2021 році стерилізовано – 1214 собак, у 2022 році стерилізовано 1426 собак та 215 котів).

Також комунальне підприємство приймає велику кількість травмованих безпритульних тварин, яких лікарі КП "Зооконтроль" рятують та проводять реабілітацію. За 4 роки вони врятували життя 3 594 тваринам. Також прилаштували у нові домівки 1100 тварин, з них 1001 собаку та 99 котів. Загублених тварин повернули 467 власникам.

Загалом кожного дня на стерилізацію та лікування до підприємства потрапляє від 15 до 20 тварин. А з березня 2023 року відновила свою роботу виїзна стерилізаційна машина, яка виїжджає на операції у різні райони Дніпра.

Зооконтроль


Минулий рік став також роком нових випробувань для "Зооконтролю". На початку повномасштабного вторгнення Борис Філатов поставив перед підприємством завдання – допомагати евакуйованим тваринам, адже Дніпро став містом, куди приїжджає найбільша кількість вимушених переселенців. Багато з них не кидають напризволяще своїх чотирилапих улюбленців і беруть їх з собою. На жаль, знайти житло з тваринами важко, а іноді практично нереально. Тому майже з перших днів війни КП "Зооконтроль" почало приймати тварин з інших регіонів на тимчасове утримування. Також одне з головний завдань, яке поставив мер, це приймати на тимчасову перетримку тварин військових, які зараз боронять нашу країну. Загалом "Зооконтроль" прийняв 986 собак та 130 котів. Окрім цього, врятували козла, білок, єнота, папуг, видр, черепах та хомʼяків.

Також комунальне підприємство рятувало тварин із харківського "Фельдман екопарку". Там через обстріли окупантів планували усіх дорослих тварин приспати. Але заступник мера Михайло Лисенко заявив, що допоможе вивезти цих тварин та прилаштувати. Таким чином було врятовано ведмедів, левів та тигрів.

Окрім цього, за час повномасштабної війни співробітники "Зооконтролю" здійснили 7 поїздок в зони бойових дій, зокрема, до Бахмуту, Селідово, Новомихайлівки, Курахово та Покровська на Донеччині. Звідти було вивезено 60 собак та 23 котів.

Лисенко

"На підприємстві достатня кількість персоналу, медикаментів та корму для котів, проте ми звертаємося до небайдужих людей із проханням приносити сухий та вологий корм для собак, ганчір’я для травмованих тварин та ласощі для реабілітації собак з зони бойових дій", - зазначив заступник міського голови Дніпра Михайло Лисенко.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, чому коти люблять дивитися у вікно.