Як утилізувати зелені відходи. Куди звертатись в Дніпрі, суми штрафів за порушення

У Дніпрі на вулиці Саперній, що в АНД районі, за заявками місцевих ліквідують накопичення великогабаритного сміття.  Прибирають співробітники  офіційного перевізника ТПВ  ТОВ «Екологія-Д».  Перевірити виконання робіт приїхав начальник управління охорони навколишнього середовища департаменту екологічної політики Дніпровської міської ради Ярослав Крисько. Він 8 листопада чергує по місту. Про це повідомляє Дніпровська порадниця з посиланням на пресслужбу міської ради.

Що найбільше перевантажує сміттєві контейнери

Проблемі накопичення зелених відходів, таких як листя, обрізки гілок (та інша рослинність) приділили  особливу увагу. Ці відходи перевантажують контейнери, ускладнюють процес утилізації та порушують екологічні норми. Згідно із Законом України «Про управління відходами» зелень люди  мають збирати окремо, щоб уникнути зайвого навантаження на полігони.

«Нагадуємо мешканцям, що для зменшення навантаження на полігони варто проводити процеси мульчування та компостування. Це не тільки знижує обсяг відходів, але й сприяє садівництву та врожайності, оскільки отримані продукти можна використовувати як добриво для садів і городів. Крім того, важливо дотримуватись правил та укладати договори з перевізником твердих побутових відходів, оскільки зараз заборгованість по оплаті послуг у цьому районі сягає 25 %. Лише 75 % мешканців виконують фінансові зобов’язання, що ускладнює забезпечення регулярного обслуговування». – зазначив Ярослав Крисько, начальник управління охорони навколишнього середовища департаменту екологічної політики Дніпровської міськради.

Вчасно повідомляйте про перенакопичення сміття

Він також закликав мешканців вчасно повідомляти про перенакопичення сміття на Єдину гарячу лінію ((056) 732-12-12, (095) 732-12-12, (096) 732-12-12, (073) 732-12-12 безкоштовно) та сприяти його зменшенню через раціональне управління відходами. 


Також, за численними зверненнями громадян про перенакопичення відходів на контейнерному майданчику по Донецькому шосе, 4 перевірили підприємців  щодо наявності договорів на вивезення відходів. 

«Щоб уникнути перенакопичення, суб’єкти господарської діяльності зобов'язані мати договір на вивезення відходів. Отже, на збереження чистоти та порядку в місті, а також на дотримання екологічних норм», — зауважила  Наталія Бовкун, завідувачка сектору санітарного нагляду відділу екологічного контролю управління комунальної екології департаменту екологічної політики Дніпровської міськради.

Суми штрафів

Важливо підкреслити, що наявність договору на вивезення ТПВ є обов'язковою, як передбачає Законо України «Про управління відходами» та Правила благоустрою Дніпра. Порушення вимог може призвести до штрафів у розмірі від 340 до 850 гривень для фізичних осіб та від 1360 до 1700 гривень для юридичних осіб

.