Як врятувати огірки від спеки та збільшити урожай. Чим підживити огірки, щоб не жовтіли і не в’яли

Літо радує нас щедрим сонцем, але спекотні дні можуть стати справжнім випробуванням для теплолюбних огірків. Їхнє листя жовтіє, в'яне, а зав'язі обпадають, що засмучує дачників мріями про багатий урожай. Не впадайте у відчай! Сьогодні ми поділимося секретами підживлення огірків влітку, щоб вони рясно плодоносили навіть у найспекотнішу погоду. Про це повідомляє Дніпровська порадниця.

Городники знають, що огірки дуже потерпають від спеки і в період високої літньої температури можуть просто залишити вас без врожаю. Тому дуже важливо знати, як захистити цей овоч від високих температур.

Чому огірки страждають від спеки?

Зневоднення: Огірки на 90% складаються з води, тому їм життєво необхідний регулярний полив. У спеку вода випаровується швидше, і рослина відчуває дефіцит вологи.
Пошкодження листя: Під впливом палючого сонця листя огірків отримують опіки, що порушує фотосинтез і призводить до в'янення.
Стрес: Спека викликає стрес у рослини, через що вона може скидати квіти та зав'язі, щоб зберегти сили.

Про народні методи, які допоможуть захистити плоди під час спеки.

Як відомо, оптимальною температурою для огірків є +25 +28°C вдень і не нижче +16°C вночі. Якщо ж у літню пору температура сягає більше +32°C, рослини починають страждати.

У спеку особливу увагу необхідно приділити правильному та рясному поливу, а саме робити це лише вранці чи ввечері практичного кожного дня. У той самий час слід пам'ятати, що надлишок вологи призведе до появи грибкових захворювань.

Якими добривами можна підживити огірки в спеку, щоб не жовтіли і не в'янули?

огурці

Настій бадилля помідорів

Для обприскування листя в суху погоду ідеально підійде настій із бадилля помідорів та циркону. Листя томатів необхідно покласти на дно відра, залити водою і залишити на 7 днів. Після цього розводимо 1 л настою 10 л води та додаємо 1 ампулу циркону. Обприскування слід проводити вранці або ввечері.

Перегній

Мульчування перегноєм запобігає утворенню кірки на поверхні ґрунту, забезпечить живлення кореневої системи та скоротить час висихання ґрунту. Мульчування необхідно проводити щотижня.

Калійні добрива

Справа в тому, що калій сприяє легшій адаптації рослини до теплового стресу. У ємність наливаємо 10 л води, додаємо 1 ст. л. сульфату калію та розмішуємо до повного розчинення. Отриманим розчином поливаємо огірки під корінь.

Як допомогти огіркам у спеку?

Забезпечити рясний полив: Поливайте огірки рано вранці або ввечері, щоб вода не випаровувалася під сонцем. Використовуйте відстояну, теплу воду.
Мульчування: Мульчуйте ґрунт навколо огірків соломою, скошеною травою або тирсою. Це допоможе зберегти вологу в ґрунті та запобігти росту бур'янів.
Захист від сонця: У найспекотніші години дня можна трохи притінити огірки за допомогою сітки або марлі.
Підживлення: Підживлення допоможе огіркам впоратися зі стресом та дасть їм сили для плодоношення.

Чим підживити огірки влітку?

Кореневе підживлення:Настій коров'ячого гною: Розведіть 1 л гною в 10 л води, дайте настоятися 2-3 дні. Перед поливом розведіть настій водою 1:10.
Курячий послід: 0,5 л посліду залити 10 л води, настояти 2-3 дні. Перед поливом розведіть настій водою 1:20.
Мінеральні добрива: Використовуйте комплексні добрива з мікроелементами, рекомендовані для огірків. Дотримуйтесь інструкції на упаковці.
Позакореневе підживлення:Розчин борної кислоти: 0,5 г борної кислоти розчинити в 10 л води. Обприскувати рослини вранці або ввечері.
Розчин йоду: 1 краплю йоду розчинити в 1 л води. Обприскувати рослини 1 раз на 10 днів.

Важливо:

Не перегодовуйте огірки, це може призвести до бурхливого росту бадилля на шкоду плодоношенню.
Перед підживленням ґрунт має бути вологим.
Поєднуйте кореневе та позакореневе підживлення для кращого ефекту.
Дотримуючись цих простих порад, ви допоможете своїм огіркам пережити спеку та порадувати вас рясним урожаєм смачних та хрустких плодів.