Які дерева потрібно обрізати з січня по березень
Виключно весняна або осіння обрізка саду - це неправильна звичка, досвідчені садівники знають, що і в холодну пору року така процедура дуже потрібна, та й провести її легше, повідомляє Дніпровська порадниця. Дізнайтеся, які дерева найкраще обрізати взимку і як це робити.
Чи можна проводити обрізку дерев взимку
Насамперед варто розуміти, що вибір правильного часу для обрізки - це важлива складова процесу. Якщо не вгадати з періодом, є ризик не допомогти дереву, а нашкодити. Якщо не знаєте, чи можна обрізати дерева взимку, то запам'ятайте одне правило - найсприятливішим періодом для такої процедури вважається час з кінця січня по березень.
Можете орієнтуватися не тільки за місяцем, а й за температурою повітря, і за природним циклом дерева. Середньодобова температура не повинна опускатися нижче -5 градусів за Цельсієм, погода може бути сухою і ясною, а рослини зобов'язані перебувати в зимовій сплячці. Якщо дерево вже почало пускати сік, обрізати його не можна. Бажано стежити за прогнозом погоди - різке потепління і подальше похолодання - це знак, що дерева обрізати не можна. Рослини можуть не пережити такого перепаду температури і загинути.
Які дерева можна обрізати в лютому і січні
Садівники підказують, які дерева можна обрізати взимку, щоб домогтися багатого врожаю й оздоровити рослину. Насамперед варто почати зі старих, міцних і рясно плодоносних рослин. Молоді та слабші піддаються обрізці в останню чергу - наприкінці зими або в березні.
У січні та на початку лютого потрібно обрізати фруктові дерева - груші, яблуні, вишні та сливи. Наприкінці лютого варто виконати таку процедуру з абрикосом, черешнею, персиком і айвою.
Чи можна обрізати малину взимку? Так, у холодну пору року чагарники почуваються добре і готові пережити обрізку заради формування крони і проріджування гілок.
Як обрізати яблуню взимку та інші плодові дерева
Процес і правила обрізки для більшості плодових культур однакові, тому, якщо ви запам'ятаєте, як обрізати грушу взимку, то зможете з легкістю виконати те ж саме щодо інших дерев.
Послідовність дій має бути такою:
- прибрати поросль, яка утворилася навколо стовбура;
- обрізати сухі та хворі гілки;
- видалити всі гілки, які ростуть усередину;
- прорідити пагони - прибрати ті, що щільно прилягають один до одного або перехрещуються між собою;
- на одну третину обріжте гілки-однолітки.
Проводити всі ці маніпуляції потрібно дуже гострим інструментом, щоб зайвий раз не травмувати гілки. Природно, перед обрізанням ножиці або пилку потрібно продезінфікувати.
ВАЖЛИВО: абсолютно всі гілки, які стали жертвами комах, притулком для кладок яєць або ті, що з пухлинами, підлягають обрізці.
Також раніше ми писали Догляд за глоксинією в зимовий час. Які помилки не можна робити