З 15 квітня 2025 року у Дніпрі розпочинається поливний сезон: нові правила та важлива інформація для власників приватних будинків

З 15 квітня по 15 вересня у місті офіційно стартує поливний сезон. Це означає, що ваші зелені оази потребуватимуть більше вологи, а отже, і ваші платіжки за воду можуть зрости. Щоб літо пройшло без зайвих фінансових турбот, Дніпровська порадниця підготувала для вас корисну інформацію від "Дніпроводоканалу".

Як нараховуватимуть кошти?

Тут все просто: якщо у вас встановлений лічильник води, то плата нараховуватиметься за його показниками – скільки використали, стільки й заплатили. А от для тих, у кого лічильника немає (а таких у Дніпрі, за словами начальниці департаменту з маркетингу та збуту КП «Дніпроводоканал» Ольги Дробчак, ще 5233 будинки), діятимуть інші правила.

Сума у платіжці залежатиме від площі вашої присадибної ділянки, зазначеної у технічному паспорті. Розрахунок ведеться за такими нормами:

  • Для відкритого ґрунту: 0,008л води на добу на 1м2.
  • Для закритого ґрунту (теплиці, парники): 0,005л води на добу на 1м2.

Отримані цифри множитимуться на площу вашої ділянки та на спеціальний коефіцієнт, який залежить від кількості опадів. Інформацію про цей коефіцієнт "Дніпроводоканал" отримує від Гідрометцентру. Простими словами: якщо літо буде посушливим, коефіцієнт зросте, а разом з ним і вартість поливу. І навпаки, дощова погода може дещо зменшити ваші витрати.


За попередніми даними, в середньому за місяць дніпряни без лічильників сплачують близько 600 грн за полив однієї сотки відкритого ґрунту.

Щоб не залежати від норм споживання та платити лише за фактично використану воду, фахівці "Дніпроводоканалу" наполегливо рекомендують встановити прилади обліку. Це допоможе вам контролювати свої витрати та більш раціонально використовувати цінний ресурс.

Увага: боржникам можуть відключити воду

Ольга Дробчак також нагадала про важливість своєчасної оплати за водопостачання та водовідведення. На сьогодні загальна сума боргів дніпрян перед підприємством сягає майже 775 млн грн. З початку скасування мораторію на відключення злісних неплатників вже позбавили водопостачання 517 домоволодінь із загальною сумою боргу в 10 млн грн.

Якщо ж у вас накопичилися борги, не панікуйте! "Дніпроводоканал" пропонує укласти договір реструктуризації, що дозволить вам погашати заборгованість частинами та уникнути відключення води. Для цього необхідно звернутися до абонентських відділів підприємства. Їхні адреси та телефони ви знайдете на офіційному сайті: https://vodokanal.dp.ua/.

Також раніше ми писали В Україні з 1 квітня подешевшали ліки. Великий список