З 15 лютого заборонено ловити щуку. Важливе звернення до рибаків Дніпра

У Дніпрі та області з сьогоднішнього дня, 15 лютого, починається нерестова заборона на вилов щуки. Про це повідомляє Дніпровська порадниця  з посиланням на Дніпропетровський рибоохоронний патруль.

Щука – бажаний улов для багатьох рибалок-любителів. Та невдовзі рибалкам доведеться зробити перерву, необхідну для успішного відновлення популяцій цього цінного виду прісноводних хижаків.

З 15 лютого, відповідно до Правил любительського рибальства, у всіх рибогосподарських водних об’єктах (їх частинах) встановлюється заборона на добування (вилов) щуки на період нересту, яка діятиме до 31 березня.

Дана заборона обумовлена фізіологічними особливостями зазначеного виду. Адже щука – одна з небагатьох риб наших водойм, нерестова активність якої починається за температури води 3-5°C, що є нижчою порівняно з нерестовими температурами більшості інших видів.

З метою захисту плідників у переднерестовий та нерестовий періоди, термін нерестової заборони на вилов щуки має поширюватися не тільки на період відкладення ікри, але й на час переднерестової активності.

щука

Зараз щука потребує нашої допомоги.

На відміну від багатьох інших риб, щука нереститься при відносно низькій температурі води – 3-5°C. Це робить її вразливою до риболовлі в ранній весняний період, коли інші види риб ще не розпочали нерест.

щука2щука11

Нагадаємо, раніше ми писали

Штраф 3 468 грн. за одну щуку. У Дніпрі та області заборонено ловити рибу