Зварив вежу, схожу на Ейфелеву. Винахідник з Дніпра не знає, що таке блекаут (відео)

Сонячні панелі та вітрова електростанція. Посеред городу дніпровського винахідника стоять альтернативні джерела енергії. Їх Олександр Клименко змайстрував сам та постійно вдосконалює обладнання. Зварив вежу, схожу на Ейфелеву, висотою 8, 5 метрів, на яку почепив вітряк, а для сонячних панелей розробив механізм автоматичного керування в залежності від сонця. Про це повідомляє Дніпровська панорама з посиланням на Дніпро TV

Винахідник з Дніпра Олександр Клименко вже сім років не знає, що таке відключення світла. 

Навіть минулорічні блекаути та натяки на важку зиму цього року Олександру Федоровичу — не страшні.


«Я дивлюся, дзвінки йдуть. «У тебе світло є»?, — сусіди такого ж віку, мого. А що, кажу, звичайно є. Подивився – на Ігрені немає світла. А в мене світло постійно є», — розповідає винахідник Олександр Клименко. 

Сім років тому чоловік побудував вітрову електростанцію. Вежа заввишки 8 з половиною метрів стоїть посеред городу. Пан Олександр розповідає: всі деталі продумував сам, або десь підглядав.

Не було в мене інтернету, нічого не було, все з голови. Я шість місяців цю вежу варив, — розповідає він. 

Схильним до майстрування різних приладів та станцій Олександр Федорович був з дитинства. У своєму поважному віці чоловік і нині щось в будинку вдосконалює.

Приблизно через два роки вирішив поставити додатково й сонячну електростанцію.

Спочатку сонячні панелі ставив на городі, потім почав переставляти їх відповідно до зміни положення сонця. Пізніше дізнався, як зробити цей процес автоматичним. Але ціна винахідника не влаштувала.


Три тисячі доларів, ну де пенсіонеру взяти такі гроші. В мене їх немає, пенсія невелика, а з дітей не беру я грошей. Думаю, я щось сам придумаю – каже чоловік.

І дійсно, сам таки зробив це. Посеред городу поставив опори, на яких закріплені сонячні панелі. Тепер все автоматично, зібрані панелі обертаються на 320 градусів та міняють кут нахилу, аби вловити максимум сонячного світла.

Блок керування та акумулятори для накопичення з сонячної та вітрової електростанції в Олександра Федоровича стоять вдома. Звідси він може керувати та спостерігати за показниками.

На думку Олександра, це суттєве заощадження коштів. Монтаж самого обладнання – не з дорогих, але згодом все компенсується.

Нагадаємо, раніше ми писали

Устигніть зарядити. У Дніпрі 6, 7, 8, 9, 10 листопада масштабне відключення світла