Як професійний консалтинг може стати в нагоді бізнесу

Другий рік поспіль у Дніпрі відбувся форум бізнес консалтингу. Організатор - Центр інформаційної підтримки бізнесу м. Дніпро, створений при Дніпропетровській торгово-промисловій палаті за підтримки ЄБРР рамках ініціативи #EU4Business Європейського Союзу.

Подія зібрала фахівців консалтингу, які об’єднаними зусиллями Торгово-промислової палати, донорів ставлять собі мету сформувати і надати консалтингову підтримку регіональним підприємцям.

Велика частина українських бізнесів в «спокійній» атмосфері цілком задовольнялася своїми результатами. Для того, щоб заробляти гроші, не обов'язково було досконально знати ринок і клієнтів, покращувати ефективність процесів всередині компанії або глибоко контролювати ціноутворення. І тут проявився прискорювач - криза. І тоді у власників бізнесу все частіше почали з’являтись питання: чому падають продажі? чому відвертається клієнт? чому у конкурентів щось йде краще? чому прибуток зменшується? Якщо на ці питання у компанії немає відповіді, тоді й приходить на допомогу консультант.

DSC_3204

Але за порадою зазвичай охоче звертаються, а ось за консультацією – не дуже. Зрозуміло чому. Консультації професіоналів коштують грошей. Але розумні люди рекомендують: - витрачай гроші - це вивільнить твій час; - приділяй увагу - її не замінять ні гроші, ні час. Звідси отримуємо цікаві висновки: купувати консалтинг (тобто всі види професійних послуг) краще, вигідніше, дешевше в кінцевому підсумку - це вивільняє час на ключовий бізнес.

І сьогодні головна мета – об’єднати можливості консалтингу із запитами підприємців.

Євген Тепляков, тренер з продажів, коуч, консультант teplyakov.pro розглянув тему  «Який він – успішний консалтинговий бізнес». Звісно ж, той, який відповідає запитам підприємців, вирішує їх проблеми. Особливо це гостро відчувається зараз, під час карантину.

Учасники зустрічі обговорили дуже важливі, можна сказати, стратегічні теми для консалтингової галузі. Які вона має перспективи розвитку в Україні, з якими проблемами стикається, як правильно вирішувати ті ключові питання, від яких залежить зростання прибутку і ефективність її діяльності.

Одне з рішень – створення власного бренду бізнес консультанта. Про це говорили засновниці креативної платформи Будь в UA Аліна Щербина та Катерина Дорошевська.

Не менш важливо знати основні принципи взаємодії консультанта з бізнесом. Про це йшлося у кейсах Ксенії Щавинської, співзасновниці, бізнес-девелопера арт-директорки комунікаційної та маркетингової групи BeCentric, експерта в стратегічному маркетингу, побудові бізнес-екосистем і формуванні клієнтських спільнот.

DSC_4062

 Юристка та медiаторка, випускниця kmbs, авторка статей для видавництва «Приватний підприємець», консультант з питань партнерства Оксана Ратушна розповіла про свій досвід медіатора як консультанту допомогти собі в пандемію.

А чи знали про ви про те, як консалтинг правильно експортувати? І чому це необхідно робити? На це питання відповів Дмитро Швець, співзасновник проєкту з розвитку підприємництва n.cubator, генеральний директор консалтингової компанії Start Global, викладач курсу експортної стратегії в Києво-Могилянській академії.

Форум бізнес консалтингу вже вдруге став майданчиком, на якому професійні консультанти обговорили проблеми та перспективи розвитку галузі в Україні, налагодили нові контакти з колегами, партнерами та бізнесом.

Сьогодні бізнесу необхідно зробити апгрейд управлінського мислення щоб зрозуміти – прорив краще робити у супроводі і при підстрахуванні кваліфікованого експерта. І це, як показав час, - аксіома!