74% дніпрян вважають себе патріотами рідного міста – опитування
58,7% мешканців Дніпра пишаються рідним містом. Такі дані опитування дніпровців, яке з 1 по 3 вересня провела громадська організація «Спілка виборців міста Дніпра».
«Напередодні Дня міста нам стало цікаво дізнатися, як мешканці Дніпра сприймають місто, як вони відчувають себе у ньому, оцінюють зміни, які відбуваються. Це корисно і містянам, і міській владі, яка має чути мешканців і будувати свою роботу, ґрунтуючись на їхніх настроях», – пояснив Віталій Кривошеїн, доктор політичних наук, член ГО «Спілка виборців міста Дніпра».
Так, згідно з даними дослідження, понад 72% опитаних вважають Дніпро своїм рідним містом (ідеться не лише про факт народження у Дніпрі). 74,2% респондентів відчувають себе патріотами Дніпра. У 22,3% мешканців почуття гордості за місто викликають люди – насамперед ті, хто героїчно захищає Батьківщину та рятує життя, каже Віталій Кривошеїн. 12% респондентів пишаються промисловим потенціалом міста, а понад 8% – його політичною й громадською позицією.
Щодо візитівки Дніпра, то майже 35% опитаних віддали свої голоси за Січеславську Набережну, 17% вважають візитівкою міста Монастирський острів, а 15,3% – житловий комплекс «Вежі». З європейським містом Дніпро асоціюється у понад 17% мешканців, 15% вважають його індустріальним містом, а 13% – інноваційним мегаполісом.
На запитання «Що ви хотіли б змінити у місті Дніпрі?» 28,7% респондентів відповіли «дороги та тротуари», 24,2% висловили бажання покращити екологічну ситуацію, 24% хотіли б оптимізувати міський транспорт. Водночас 8,6% мешканців Дніпра все влаштовує і вони нічого не змінювали б.
Крім цього, 83% опитаних не планують у найближчі два роки переїжджати з Дніпра, тоді як мають таку мету лише 8%. Водночас серед причин, з яких респонденти могли б залишити Дніпро, – можливість заробляти більше (40%) та цікавіша робота (32,8%).
«Більшість дніпрян позитивно оцінюють Дніпро як місце та простір для проживання – і індивідуального, і з родиною. Комфортним є наше місто для побудови певних освітніх, сімейних та професійних стратегій. Звісно, мешканці міста виокремлюють певні проблеми, але це проблеми загальнонаціонального та фінансово-економічного характеру. Щодо міських проблем, більш за все звертають увагу на побутові, такі, що пов’язані з транспортом, екологією, дорожніми моментами. Однак на цьому тлі все ж не планують змінювати місце проживання, пишаються містом та мають його чіткий візуальний образ», – підсумувала Надія Міхно, кандидат соціологічних наук, член ГО «Спілка виборців міста Дніпра».
В опитуванні взяли участь мешканці Дніпра віком від 18 років. Загальний обсяг вибірки – 1000 респондентів. Статистична похибка не перевищує ±3,1%.