Бізнес-імперія "Наріка": розкол дніпровської братви розпочався із Запоріжжя
Поки впливовий "авторітетний" бізнесмен Олександр Петровський перебуває далеко від України вже більше року, серйозний розкол проступив серед керівників його бізнес-імперії. Найслабшим ланцюжком виявилося запорізьке крило організації. У своїй спробі обвинувачення колишніх "колег" з дніпровської братви в усіх смертних гріхах ці люди публічно заявляють про шокуючі факти. Про це повідомляє "Дніпровська панорама" з посиланням на інтернет-видання 49000.
Вже багато місяців Запорізька область здригається від скандалів, пов’язаних з некерованим витрачанням гуманітарної допомоги. А просто кажучи, про крадіжки сотень її вагонів, фур і контейнерів. Постраждалими стали як військові, так і мешканці різних регіонів області, переселенці. Серед причетних до цих схем з самого початку згадувалися вищі керівники області, які отримали свої призначення не без допомоги самого Петровського-"Наріка" - через його контролера Веміра Давітяна, віце-президента Запорізького філіалу Міжнародного благодійного фонду Олександра Петровського "Солідарність".
Це той самий Петровський, чий аграрний та курортний бізнес і досі процвітає на окупованій ворогом території Запорізької області.
"Посадові особи розкрадали в промислових масштабах майже всю гуманітарну допомогу, яка надходила до міста та області, і продавали її через торгові мережі. За півроку було розкрадено 22 морських контейнери, 389 залізничних вагонів та 220 вантажівок. Уся ця допомога призначалася для людей, для біженців, переселенців, а також для військових. Суми, про які йдеться, - мільйони доларів США", - заявив колись агент НАБУ Євген Шевченко.
Заступник губернатора валить нардепа
Серед причетних агент називає заступника голови Запорізької ОВА Злату Некрасову.
А нещодавно ця сама Злата заявила про те, що «при справах» у гуманітарних аферах опинилася і народний депутат від Запорізької області Юлія Яцик.
За депутатським зверненням Юлії, яке було оприлюднене Златою, можна зрозуміти, що вона колись просила ОВА розподілити зібрані за її посередництвом гуманітарні вантажі.
"Фактично згаданий гуманітарний вантаж був відправлений на зберігання на склад громадської організації довіреної особи Юлії Яцик і зник з нього. Ймовірно, вона розповсюджувала гуманітарну допомогу, яка на той момент вже була врахована в ОВА, під своїм брендом. Тобто гуманітарну допомогу, зібрану за її посередництвом, яка враховувалася в ОВА, фактично вкрали в ОВА, а потім, розуміючи юридичні наслідки, почали кричати: "Тримайте злодія!" - повідомила Некрасова.
Злата додає, що вагони народному депутату Юлі Яцик було відвантажено за актами. Передати вона їх мала або мерії, або голові районної адміністрації, яких вказувала в письмовому проханні.
"Проте вказані чиновники цієї гуманітарної допомоги не побачили. Гуманітарна допомога просто зникла. На мій письмовий запит з проханням відзвітувати я отримала лише ігнор і подальші звинувачення", - заявила Злата Некрасова.
За наявною інформацією, парламентарій Яцик давно і міцно пов’язана з дніпровським "авторітетним" бізнесменом Олександром Петровським-Наріком. Та й у Раду вона пройшла 79 виборчим округом у місті Енергодар завдяки його фінансуванню в кілька мільйонів доларів.
"Відразу після обрання народним депутатом Юлія Яцик подякувала спонсору — найняла помічницею племінницю Наріка Аліну Петровську", - писало колись видання «Чесно».
Юлія увійшла до Комітету Верховної Ради з питань правоохоронної діяльності, який формує стратегію функціонування правоохоронної системи України та протидії організованій злочинності. Причому як голова підкомітету з кримінального процесуального законодавства та оперативно-розшукової діяльності.
Дослідники відзначають, що, маючи вплив на діяльність правоохоронних органів України, Юлія Яцик неустанно докладає зусиль, щоб очолити один із них. Наприкінці 2021 року вона подала документи для участі в конкурсі на зайняття посади директора Бюро економічної безпеки України, але не пройшла співбесіду. На початку цього року вона вирушила на конкурс щодо обрання директора Національного антикорупційного бюро України, але цей юрист не зміг пройти легке тестування на знання законодавства.
"Саме присутність в парламенті, ба більше, в правоохоронному Комітеті, представника ОПГ "Наріка" є кричущим фактом", - вказують у виданні "Антикор".
Як відомо, вже більше року майже весь округ нардепа знаходиться в окупації та стані гуманітарної катастрофи. Водночас Юлія досить спокійна щодо залишеного там свого майна. За свідченнями очевидців, "окупанти взяли її будинок під охорону, і до цього дня на досить непогану садибу ще ніхто не звертав уваги". Так само на майно самого Наріка ніхто не претендує.
Спостерігачі давно помітили, що Юлія Яцик не випадково не зробила жодної публічної заяви до колаборантів. Це пояснюється зв’язком з багатьма з них, наприклад, з її васильківським другом, злочинним авторитетом Арменом Алтуняном, який, за наявною інформацією, є "смотрящім" від запорізької ОПГ "Арташі" по району.
"На самому початку окупації Армен Алтунян став одним із кураторів розподілу васильківської гуманітарки під егідою Юлії Яцик. Він так і залишився на окупованій території, відмінно знайшовши спільну мову з рашистами", — відзначає джерело.
Нардеп мовчить про пресинг на фермерів її округу та вивіз зерна з Васильківського району через Крим, організатором якого є колишній голова райадміністрації Владислав Садовничий. Зазначимо, що паралельно з цим сам Нарік, який має сільськогосподарський бізнес в захоплених районах, активно намагається налагодити транзит українського зерна в Європу.
Нардеп валить заступника губернатора
Зі свого боку Юлія Яцик звинувачує в усіх гріхах… саму Злату Некрасову - також прихильницю дніпровської братви. Вона заявила про те, що Некрасова виїжджала за межі України під час дії закону Президента України про заборону чиновникам покидати країну. Так, у січні 2023 року у паспорті Некрасової були виявлені можливі ознаки часткової підробки. Раніше була інформація про те, що у перший день повномасштабної війни чиновниця виїхала до Австрії і жила там цілий місяць. До речі, в той самий час туди ж виїхав і сам Нарік з бойовиками братви, які відзначилися злочинами на вулицях мирного Відня.
З’явилось відео з чиновницею з бутіка, при цьому повідомлялося, що знято воно було в Австрії.
А ще був скандал з відпочинком Некрасової на Новий рік у Таїланді.
І ось на засіданні Комітету ВРУ з питань правоохоронної діяльності Яцик запитала голову Держприкордонслужби України Сергія Дейнеко про те, як діюча чиновниця Запорізької ОВА Злата Некрасова виїхала за кордон з двома індексами контролю.
"Цей індекс зобов’язує прикордонників повідомити орган, який його виставив, а вже цей орган приймає рішення. У даному випадку НАБУ або повідомляє про підозру та звертається до с/с за запобіжним заходом, або узгоджує виїзд. Але питання ще й у тому, що виїжджала вона в період дії указу президента про заборону покидати територію України чиновникам", - повідомила Яцик.
Вона додала, що 26 січня 2023 року Некрасова прибула на кордон для виїзду з України. Тоді працівники 94-го прикордонного загону виявили, що в паспорті Злати є можливі ознаки часткової підробки документа, точніше ознаки його перепрошивання.
Безпосередньо перед початком повномасштабної війни на Дніпропетровщині змінилося керівництво міграційної служби. Після чого регіон затопила хвиля злочинів, пов’язаних з незаконним виїздом за кордон, отриманням громадянства – дніпровська братва з лідерами-бігунами, як Петровський, разом з чиновниками активно почала розвивати цей напрямок злочинної діяльності.
Усе це дуже нагадує павуків, що опинилися в одній банці. Хоч і не за поняттями це – у своїх "крысятничать" – але що робити, якщо самі законодавці цих понять давно від них відмовились? Наприклад, як той же Нарік, за чутками, переодягнувся в жінку для втечі з України. Як би не було, але приховати розкол в дніпровській братві вже не вдасться. І тут слід очікувати або кардинальну чистку кадрів, або саморозпуск. Куди гірше – якщо адаптацію до нових умов.
Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що дніпровський кримінальний авторитет "Нарік" зібрався торгувати вкраденим росіянами зерном.