Борис Філатов: Дніпро вперше виділив фінансування на кохлеарну імплантацію для дітей з порушеннями слуху

З ініціативи мера Дніпра Бориса Філатова у муніципальний бюджет на 2019 рік закладено близько 11 млн грн на придбання кохлеарних імплантатів та проведення операцій для дітей з порушеннями слуху.

Для пацієнтів з такою проблемою найголовніше – час, наголошують лікарі. Адже операції з кохлеарної імплантації можна проводити до семи років – поки формується мовленнєвий апарат.

«Міська рада виділила на імплантування для дітей, котрі не можуть чути, 11 млн грн. Це – близько мільйона на одну людину. Колосальна сума для багатьох родин. Дніпро вперше виділив фінансування на проведення таких операцій та придбання імплантів. Діти зможуть почути світ. Це – справді диво. Дякую всім землякам, адже це – кошти платників податків, усіх, хто формує бюджет. Ми всі подарували дітям диво», – сказав Борис Філатов 19 грудня, під час привітання дітей з порушеннями слуху з Днем святого Миколая.

Для малечі та батьків влаштували святкування. Маленьких гостей розважали аніматори. Дітям також вручили солодкі подарунки та великий торт. Наскільки дієвими є операції з кохлеарної імплантації, гостям свята демонструє восьмирічна Аліса. Свої, як вона каже, електронні вушка дівчинка отримала у два роки. Тож тепер вона вільно розповідає про свої мрії та навіть опановує музичні інструменти. Кохлеарну імплантацію нині вважають єдиним дієвим методом реабілітації хворих із сенсоневральною глухотою.

З такою патологією народжується в середньому одна дитина на тисячу. Метод кохлеарної імплантації передбачає хірургічне втручання та протезування недіючого рецептора слухового аналізатора – органа Корті. У Дніпрі першим почав робити такі операції професор Володимир Березнюк. За останні дванадцять років він провів близько 160 імплантацій в Україні та за кордоном. Нині ж готовий працювати далі.

«Програма буде міською – завдяки меру Дніпра Борису Філатову. Профінансовано дніпровських дітей. Загалом в Україні у черзі на імплантат стоять близько 450 дітей. Із черги ми забираємо дітей з Дніпра. Бо ж вони можуть не дочекатися й залишитися глухими назавжди», – повідомив Володимир Березнюк.