Це варто зробити у січні: що підживити золою у саду та на городі

Досвідчені садівники давно знають, що зола як добриво для рослин і дерев є чудовим варіантом. У її складі є мікроелементи і мінерали, серед яких калій, магній і кальцій. Усі вони корисні та необхідні для росту, повідомляє Дніпровська порадниця.

Як правильно удобрювати золою

Золу можна купити або приготувати самостійно, якщо ви живете в приватному будинку. Щоб її отримати потрібно повністю спалити вугілля або деревину. Перевірте, щоб у ній не було великих шматочків або інших домішок, які зашкодять рослинам.

Щоб зола від вугілля як добриво підійшла для вашого городу, у ґрунту має бути низький рівень pH, адже він містить лужні елементи.

Як удобрювати золою:

  • розподіліть її тонким шаром по ґрунту;
  • дочекайтеся дощу, щоб вона вбралася в землю;
  • якщо вода змила всю золу, то повторіть процедуру.

Намагайтеся не перестаратися, щоб не створити надлишок лужних елементів у ґрунті. Тепер розглянемо для яких рослин годиться деревна зола як добриво.


Що можна удобрювати золою

Зола як добриво на городі підійде не для всіх рослин. Усе залежить від їхньої потреби в мікроелементах.

Зола як добриво для овочів найкраще підходить трьом групам:

  • огіркам, помідорам, перцю, капусті та баклажанам;
  • кабачкам, гарбузам, кавунам і дині;
  • цибулі та часнику.

Також вона чудово підходить для дерев. Яблуні, груші, вишні, сливи, абрикоси та персики винагородять вас гарним урожаєм. Як удобрювати золою фруктові дерева: розсипте її навколо стовбура, але не надто близько, щоб не пошкодити коріння.

Потім можна трохи розворушити ґрунт лопатою і полити водою. Це прискорить весь процес - допоможе розчинити поживні речовини і закріпити їх у ґрунті.

Також раніше ми писали Копійчаний засіб – врожай на мільйон: у чому замочити насіння перед посадкою