Чи можна робити кілька щеплень в один день

Коли виникає необхідність наздогнати календар щеплень, щоб захистити дитину або себе від інфекцій, постає питання, чи можна робити кілька щеплень в один день. Про це розповість Дніпровська порадниця з посиланням на НСЗУ.

Комбінувати вакцини — безпечно! Підтвердженням цього є численні дослідження, а також світова практика за один візит отримувати захист від декількох захворювань. Зазвичай ваш сімейний лікар та педіатр індивідуально підбирає комбінацію вакцин. Важливим орієнтиром для його робити є: типи вакцин (живі та інактивовані), вік пацієнта, загальний стан здоровʼя. 

Так, лікар може запропонувати ввести кілька вакцин одночасно. Комбінування вакцин – розповсюджена світова практика. Варто лише дотримуватися певних правил:
дві чи більше інактивованих вакцин та/або анатоксинів можна вводити одночасно в різні ділянки тіла чи з будь-яким інтервалом.
жива вакцина може вводитися одночасно з інактивованою вакциною або анатоксином.
дві або більше живих вакцин, які вводяться ін’єкційно (крім БЦЖ), можуть бути введені одночасно або з інтервалом не менше місяця;
щеплення вакциною БЦЖ не роблять в один день з іншими вакцинами. Інші вакцини можна вводити за місяць до чи після БЦЖ. Виняток – вакцина проти гепатиту В, її можна застосовувати одночасно з БЦЖ.

таб

Щодо графіка вакцинації та можливого поєднання вакцин може проконсультувати сімейний лікар або педіатр, з яким укладена декларація.

Нагадаємо, раніше ми писали

Скільки діє е-рецепт. Що робити, якщо пацієнт не встиг його погасити (Інструкція)