Чим обробити редис, капусту і руколу від блішки. Перевірені народні способи та хімічні препарати

Чим обробити редис від блішки, які здатні зробити немало лиха. Дніпровська порадниця розповість про способи обробітку, народні, хімічні та новітні препарати, які допоможуть у боротьбі зі шкідником. 

Маленькі, але шкідливі

Помічаєте на редисі, руколі та капусті маленьких чорних жучків? Це у вас на городі хазяйнують страшенні ненажери: хрестоцвітні блішки. Якщо вчасно не позбутися їх, врожай редису та інших хрестоцвітних з'їдять саме вони. 

блишка1

Як розпізнати блішку?

Спочатку з'ясуємо, чи дійсно у тебе на редисці саме блішка. Ось опис цих шкідників:

Хрестоцвітна блішка - крихітна комаха довжиною 2-3 мм.
Тіло жучка чорне, панцир блискучий.
Комаха високо (як для своїх розмірів) стрибає: на 30-40 см.
Чим же позбутися шкідників?

Існує багато методів боротьби з хрестоцвітною блішкою, як народних, так і сучасних:

Народні методи:

Посипання тютюновим пилом: змішай тютюновий пил з попелом у співвідношенні 1:1 і посип цим сумішем рослини.
Обробка часниковим настоєм: подрібни 200 г часнику, залий 10 л води і дай настоятися протягом доби. Проціди і оброби рослини настоєм.
Опудрювання гірчицею: змішай 2 ст. л. сухої гірчиці з 10 л води і оброби рослини.
Використання чистотілу: подрібни 500 г чистотілу, залий 10 л води і дай настоятися протягом доби. Проціди і оброби рослини настоєм.

Хімічні препарати:

Для боротьби з хрестоцвітою блішкою підійде будь-який сучасний інсектицид. Але перед використанням обов'язково прочитай інструкцію!

  • Актара;
  • Децис;
  • Моспілан;
  • Актеллік;

Не можна застосовувати хімічні препарати перед збиранням урожаю.

Коли краще за все проводити обробку препаратами

ближ

проводити обробку слід у вечірні або ранні ранкові години в суху та безвітряну погоду.
Блішка активізується, коли температура повітря стає вищою за 10 градусів тепла. Тож не пропусти її появу: чим раніше почати боротися, тим легшою та успішнішою буде твоя боротьба. 

Пам'ятайте:

  • Боротьба з хрестоцвітною блішкою потребує комплексного підходу.
  • Використовуй різні методи боротьби, щоб досягти максимального ефекту.
  • Не нехтуйте профілактичними заходами.
  • Дотримуючись цих порад, ти зможеш зберегти свій урожай редису та інших хрестоцвітних культур.

редиска

Чим ще харчується хрестоцвіта блішка

Шкідник харчується не тільки городніми культурами, а й дикорослими травами: суріпка, грицики, гірчиця та інші.

Якщо прополоти бур’яни — йому буде нема чого їсти.

Народні засоби для обробки капусти від хрестоцвітої блішки

Обробка розсади сумішшю тютюнового пилу із попелом. Засіб ефективний від морквяної, цибулевої мухи, попелиці, інших шкідливих комах.

Для обприскування тютюн та попіл змішують у рівних кількостях,  можна додати дрібку меленого червоного перцю. Одну склянку суміші використовують  на 1 кв. м.  Обприскування проводять раз на 3-4 дні протягом двох тижнів.

Для приготування розчину потрібно взяти 400 г тютюнового пилу та склянку попеу. У 10-літрове відро з окропом всипаємо суміш, залишаємо на добу для настоювання, періодично помішуючи. Проціджуємо розчин  і розводимо простою водою один до двох.

Для кращого прилипання  додаємо рідке мило з розрахунку  2 ст. л на кожні 10 л води.

Для обприскування краще використовувати звичайний віник. Обробку проводити кожні 3-4 дні протягом двох тижнів.

Ефективний проти хрестоцвітої блішки розчин оцту.

Приготування розчину -  до 10 л води додають 1 склянку 9% столового оцту або 1 ст.л. оцтової есенції. Перед використанням краще протестувати,  через те, що хоча обробка оцтом капусти ефективна, але якщо дозування велике, може пошкодити рослині.  Якщо все гаразд, можна обприскувати всі капустяні грядки.

Настій кульбаби проти блішки на капусті готується так: 500 г свіжого листя і коріння кульбаби пропускають через м'ясорубку, заливають кашку, що вийшла, 10 л води, добре перемішують, проціджують і додають 1 ст.л рідкого мила. 

Помідорно-часниковий настій застосовується не лише проти хрестоцвітої блішки, а й проти гусениці. 1 склянку листя та пасинків помідорів та 1 склянку часнику пропустіть через м'ясорубку і розведіть у 10 л води. Процідіть отриманий настій,  додайте 1 ст.л рідкого мила і можна оприскувати. Для того, щоб відлякати хрестоцвіту блішку, недалеко від капустяних грядок можна посадити ярий часник.

Картопляний відвар проти блішки готується таким чином: 4 кг картопляного бадилля залийте 10 л води та кип'ятіть протягом 15 хвилин. Отриманий відвар перед застосуванням  розбавити водою 1:1.

Розчин валеріани також добре відганяє блішку. 1 пляшечку валеріани розчиняють у 3 л води. Розчином валеріани важливо обробляти капусти у суху похмуру погоду.

Обробка нашатирним спиртом або аміаком вважається одним із найефективнішим засобом боротьби зі шкідником. Для обприскування рослин потрібно приготувати розчин, який складається з 1 ложки нашатирю та 1 літра води. Аміак здатний не тільки захистити рослину від шкідника, але і є добрим азотним добривом. Але потрібно бути обережним. Нашатирний спирт має різкий неприємний запах і  у разі поптрапляння на шкіру може викликати серйозне подразнення. Через це розчини готуйте на відкритому повітрі в гумових рукавичках, а щоб захистити органи дихання, використовуйте респіратор. 

Для боротьби з блішкою  можна використовувати будь-який котячий чи собачий шампунь від бліх. Для приготування робочого розчину, який буде використаний для обробки рослин від блішок, потрібно взяти 1 чайну ложку шампуню від бліх і розвести в 1,2 л води. Обробити розчином капусту та інші свої хрестоцвіті рослини, розпорошивши рідину на листя з усіх боків, а також основи рослин і землю навколо них. Оскільки розчин шампуню містить липку мийну речовину, то розпорошена рідина чудово прилипає до листя.

Нагадаємо, раніше ми писали

Кабачки: як виростити багатий урожай невибагливого овочу