Чому не можна прасувати постільну білизну

Чому прасування білизни може бути не таким корисним, як ви думаєте? Хоча прасування білизни глибоко вкоренилося в побуті багатьох людей, існує декілька причин, чому ви можете переглянути цю звичку. Чому не можна прасувати білизну, про це розповість Дніпровська порадниця.

У цього процесу є як плюси, так і мінуси. Із очевидних плюсів - це естетика. Для педантичних людей важливо бачити ідеально випрасовану білизну. Втім, процес прасування займає вкрай багато часу, а тканина помнеться під час сну. Тож, господині зрозуміли, що постільну білизну не треба прасувати.

Ось декілька аргументів на користь того, щоб залишити праску на полиці:

1. Здоров'я:

Втрата гігроскопічності: Прасування руйнує природну структуру волокон тканини, роблячи їх менш здатними вбирати вологу. Це може призвести до того, що ви будете відчувати дискомфорт під час сну, адже тіло не зможе належним чином регулювати температуру.
Поява статичної електрики: Під час прасування утворюється статичний заряд, який може накопичуватися на білизні. Це не лише неприємно, але й може негативно впливати на сон та загальне самопочуття.
Шкідливі хімічні речовини: Деякі тканини, особливо з синтетики, при нагріванні виділяють шкідливі хімічні речовини, які можуть бути небезпечними для здоров'я, особливо для людей з алергією або чутливою дихальною системою.

2. Екологія:

Економія енергії: Прасування – це енергоємний процес, який робить значний вплив на навколишнє середовище. Відмова від прасування може допомогти вам зменшити споживання електроенергії та зробити свій внесок у захист планети.
Зменшення використання хімічних речовин: Для прасування часто використовуються спреї та кондиціонери, які містять шкідливі хімічні речовини, що забруднюють ґрунт та воду.

3. Практичність:

Сучасні пральні машини: Сучасні пральні машини з режимом прасування парою дають можливість значно зменшити кількість складок на білизні.
Альтернативні методи: Існує багато альтернативних методів розгладжування білизни, які не потребують використання праски, наприклад, розвішування білизни на свіжому повітрі, використання спеціальних м'ячів для сушки або акуратне складання білизни.
Звичайно, рішення про те, чи прасувати білизну, залишається за вами. Проте, важливо зважити всі аргументи "за" і "проти", перш ніж остаточно визначитися.

Можливо, ви здивуєтеся, що комфортне життя цілком можливе без прасування!

Пам'ятайте: Ваше здоров'я, довкілля та час – це цінні ресурси, які не варто витрачати на бездумне прасування.

Яку постільна білизна можна не прасувати?

Натуральні тканини, як правило, після прання мають більше зім'ятостей, ніж синтетичні. Тож, якщо у складі тканини є синтетика, то вона буде зберігати пряму форму після прання.

Можна не прасувати білизну із таких матеріалів:

махра;
перкаль;
полікоттон;
пополін;
мікрофібра.

Ці таканини зберігають форму після прання та не потребую додаткового прасування. Ба більше, праска може зіпсувати їхні переваги.

Як прасувати постільну білизну?

Водночас у деяких випадках відпадають питання, чому потрібно прасувати постільку білизну. Наприклад, якщо йдеться про немовлят. Малюку необхідно прасувати усі речі, зокрема і постільну білизну. Додаткова термічна обробка допомагає знищити будь-яких паразитів та бактерій, які можуть зашкодити дитині.