Дніпро: місто-хаб допомоги українським захисникам

Дніпро – безперечний лідер в Україні з надання допомоги нашим захисникам. Місто постійно надає військовим найбільш затребувані та інноваційні засоби для боротьби з ворогом, а також забезпечує їх необхідним обладнанням, технікою та продовольством, пише Дніпровська панорама, посилаючись на "Наше місто".

Дніпро – центр допомоги ЗСУ

Дніпро є одним з найбільших міст України, і в ньому проживає понад 1 мільйон людей. Місто має розвинену промисловість, логістику та транспортну систему, що робить його ідеальним місцем для надання допомоги ЗСУ.

Остання важлива новина -- міська влада доправила 40 FPV--дронів та безпілотників з тепловізорами військовим, що ведуть боротьбу з агресором на Авдіївському напрямку. 

Усім зараз відомо, наскільки складна ситуація в Авдіївці. Передали хлопцям 40 дронів, -- зазначив мер Дніпра Борис Філатов. -- Ця партія складається з 10 дронів для авіарозвідки, коригування артилерії. Ще 30 безпілотників — це FPV, ударні дрони.

З початку повномасштабного вторгнення в Україну Дніпро передав ЗСУ понад 1200 дронів різних типів, 673 автомобілі, 3800 приладів для енергетичної незалежності, 3500 одиниць комп'ютерної техніки, 80 машин швидкої допомоги та багато іншого.

Дрони – очі ЗСУ

Дрони є одними з найважливіших засобів для боротьби з ворогом. Вони використовуються для розвідки, коригування артилерії, а також для доставки боєприпасів та продовольства.

Дніпро передав ЗСУ найбільшу в Україні кількість дронів. Місто також є лідером з закупівлі дронів. У 2023 році Дніпро закупив 268 млн грн дронів, що становить понад 70% від усіх закупівель дронів в Україні за цей період.

Мер наголошує: основний пріоритет допомоги фронту — це дрони різного типу та автівки. Великі партії того, що замовляють військові, місто доправляє на фронт щотижня. Борис Філатов зазначив, що вже запланували надати нашим захисникам наступні партії безпілотників загальною вартістю понад 60 млн грн. 

Військові дуже цінують оперативну та системну допомогу, адже саме в Дніпрі швидко та з розумінням опрацьовують всі їхні замовлення та запити.

допомога ЗСУ

Військовослужбовець Сергій наголошує: з нашим містом взаємодіють уже тривалий час, адже саме Дніпро (з-поміж інших міст) найактивніше реагує на запити та потреби українських оборонців.

Передача десятків дронів військовим відбулася вже після того, як депутати ВР фактично вилучили у Дніпра майже 4 млрд грн т.зв. військового ПДФО (це податок на доходи фізичних осіб -- військовослужбовців, що базуються в нашій громаді), що раніше надходив до міського бюджету. Проти такого рішення ВР одностайно виступали численні представники місцевого самоврядування по всій Україні. Однак, столичні чиновники та депутати вкотре не дослухалися до слушних та обгрунтованих зауважень з місць.

Втім, попри таке вкрай неоднозначне рішення ВР Дніпро продовжить велику роботу із допомоги армії та нашим захисникам, буде і надалі системно забезпечувати Сили оборони необхідним,-- підкреслив міський голова Борис Філатов.

Також армії у 2022 р. передали майже 250 тис. літрів палива, близько 190 акумуляторних батарей (у 2023 р.) та 1107 автомобільних шин. За сприяння міської влади у Дніпрі відремонтували понад 300 авто для потреб ЗСУ, з них у 2023 році -- близько 50. Крім того, місто у минулому році допомогло ЗСУ та, зокрема, ТрО перевезти понад 50 тисяч осіб.

Колективи транспортних комунальних підприємств, а також приватних перевізників Дніпра допомагають своїм мобілізованим співробітникам, що вступили до Збройних сил України, з придбанням спорядження, медикаментів, ремонтом транспорту тощо.

Автомобілі – для переміщення та евакуації

Автомобілі є необхідними для переміщення військових та евакуації поранених. Дніпро передав ЗСУ понад 700 автомобілів, що є найбільшим показником серед громад України.

Також армії у 2022 р. передали майже 250 тис. літрів палива, близько 190 акумуляторних батарей (у 2023 р.) та 1107 автомобільних шин. За сприяння міської влади у Дніпрі відремонтували понад 300 авто для потреб ЗСУ, з них у 2023 році -- близько 50. Крім того, місто у минулому році допомогло ЗСУ та, зокрема, ТрО перевезти понад 50 тисяч осіб.

допомога ЗСУ

Колективи транспортних комунальних підприємств, а також приватних перевізників Дніпра допомагають своїм мобілізованим співробітникам, що вступили до Збройних сил України, з придбанням спорядження, медикаментів, ремонтом транспорту тощо.

Автомобілі, які надав Дніпро, оснащені сучасним обладнанням, таким як навігатори, рації та захисні бронепакети. Вони допомагають військовим ефективніше виконувати свої завдання.

Енергія для життя

Енергія є життєво необхідною для військових. Дніпро передав ЗСУ 3800 приладів для енергетичної незалежності, таких як генератори, зарядні станції та батареї.

Ці прилади забезпечують військових електроенергією, яка необхідна для роботи обладнання, зв'язку та освітлення.

Місто постійно надає нашим захисникам найбільш затребувані та інноваційні засоби для боротьби з ворогом. Військовим відправили понад 1200 дронів різних типів: ударних, розвідувальних, з тепловізійними камерами та ін. Це -- найбільший показник серед громад України.

У фінансовому вимірі Дніпро спрямував  на закупівлю дронів найбільший в Україні обсяг коштів --  268 млн грн (дані з системи Prozorro з 1 січня до 21 липня 2023 р.).

допомога ЗСУ

Також військові отримали 31 антидронову рушницю для боротьби з ворожими безпілотниками. Ще одна вкрай важлива річ на фронті -- надійний зв’язок. Тож Дніпро надав захисникам 56 комплектів обладнання для супутникового зв’язку «Starlink», а також  30 комплектів автоматичних установок на базі відеокамер для забезпечення ціле наведення. 

Також влада міста передала ЗСУ понад 1657 одиниць техніки для радіо- та мобільного зв'язку: ретранслятори (у комплекті зі спеціальними боксами), радіостанції, пристрої активації та підсилювачі GSM-сигналу тощо.

Для того, аби наші хлопці та дівчата, що боронять країну, добре бачили навіть у темряві, їм надіслали 100 комплектів окулярів нічного бачення «Нічний водій», які дозволяють рухатися у темний час доби. Також до захисників відправилися понад 500 камер для відеоспостереження та 6130 м оптичних мереж.

Крім цього, захисникам від Дніпра надійшло близько 3800 приладів для енергетичної незалежності: це -- акумулятори, зарядні станції,  генератори, зарядні пристрої ( у т.ч. для коптерів) та інші джерела безперебійного живлення.

Комп'ютерна техніка – для управління

Понад 3500 одиниць комп'ютерної техніки надала військовим влада міста. Це ноутбуки, БФП, принтери, планшети із спеціалізованим ПО, автоматизовані робочі місця та сервери, плотери.

допомога ЗСУ

Близько 500 одиниць іншого обладнання отримали захисники. Це монітори, телевізори, проектори, 5500 одиниць комутаторів, маршрутизаторів, а також IP-телефони, накопичувачі, телекомунікаційні шафи, електричне обладнання тощо.

Допомога вимушеним переселенцям

З початку повномасштабної війни Дніпро став одним з найкрупніших хабів допомоги воякам та вимушеним переселенцям (а якщо згадати початок війни у 2014-му -- то ще з того часу просто продовжив традицію), -- розповідає Олександр Санжара, секретар міської ради Дніпра. -- У 2022-му році на завдання Сил оборони України з бюджету територіальної громади було сукупно витрачено понад два мільярди, у 23-му -- вже понад 1.3 мільярда грн. Ми, як територіальна громада, на цьому шляху також мали ставати кращими за інших. Стати, як приклад, “Прозорим містом” за рейтингом «Трансперенсі Інтернешнл», чи лідером із закупівлі дронів за рейтингом “Прозоро”. Містом, яке дронів купило більше, ніж наступні пʼять позицій у рейтингу разом взятих. А ще ж не було рейтингів по раціях, по тепловізорах, по автівках.

Видатки Дніпра на потреби оборони склали понад 3,81 млрд грн.

Сотні генераторів та тисячі пар взуття

Міська влада Дніпра систематично та активно надає допомогу нашим військовим. На відміну від багатьох інших міст знаходить для цього можливості, попри бюрократичні складнощі, які на другому році війни не може полегшити центральна влада та ВР, зокрема. Допомога захисникам від Дніпра  находить як у вигляді субвенцій, так і у вигляді закупівель. 

допомога ЗСУ

Приміром, за 2022 рік військовим передали 114 генераторів, близько 50 антен, 53 700 одиниць господарського приладдя,  300 радіостанцій. Також Дніпро спрямував захисникам 7500 пар тактичного  взуття, зимовий одяг, засоби гігієни.

У 2023 році фінансова допомога військовим частинам (у вигляді субвенції) склала близько 130 млн грн. Субвенція виділяється на поточні ремонти казарм, адмінбудівель, придбання тепловізорів, програмне забезпечення та ін.

Окрім цього, надано допомогу на загальну суму 48 млн грн.  На ці кошти було закуплено для захисників пошуково-зенітний світлодіодний прожектор  та світлодіодну пошукову установку (40 шт.), 190 тепловізорів, близько 100 монокулярів, 20 рефлектометрів. А також 45 генераторів, технічні інструменти, канцтовари  тощо. Крім того, завдяки зусиллям міської влади Дніпра нашим захисникам придбали декілька тисяч пар взуття.

Швидка допомога – для порятунку життя 

Дніпро у День Незалежності України передав Силам оборони та деокупованим територіям 80 «швидких». Це -- повністю укомплектовані машини різних категорій, серед яких в т.ч. є реанімобілі. Вони підходять і для евакуації поранених, і для повсякденної роботи медиків. Автівки мають сучасне обладнання від провідних виробників Німеччини, США, Швеції, Італії та Японії. Зокрема, це сумки для надання першої допомоги, ноші, розраховані на вагу до 250 кг, а також дефібрилятори, електрокардіографи та інше приладдя.

допомога ЗСУ

Машини розподілили серед близько двох десятків військових частин, а також надали деокупованим містам – зокрема, Херсону. Мер Борис Філатов закликав інші міста так само посилити допомогу армії та людям.

Вдячність за допомогу висловила Херсонська ОВА:

Херсонщина отримала 10 автівок "швидкої допомоги" з Дніпра.  До Херсонського обласного територіальному центру екстреної меддопомоги та медицини катастроф прибули медичні автомобілі типу В. Карети «швидкої» надійшли від Дніпровської міської ради. Автівки оснащені всім необхідним обладнанням та устаткуванням для надання невідкладної допомоги. Транспорт має декілька типів нош, крісло для евакуації, тонометри, пульсоксиметр, стаціонарний кисень, зволожувач кисню, пристрій іммобілізації та інше. Це дозволяє проводити реанімаційні заходи вже під час транспортування пацієнтів до медзакладу.

Тисячі рукавичок, балаклав та шкарпеток від бабусь

З великим ентузіазмом підтримують захисників численні дніпряни. «Бабусі для ЗСУ» -- такий волонтерський проєкт  здійснюють  підопічні Дніпровського міського територіального центру (департамент соціальної політики міської ради).  Вони збирають, купують, створюють власноруч для військових різноманітні корисні речі.

допомога ЗСУ

Волонтерки поважного віку за період великої війни підготували та передали понад 8 тис. одиниць різноманітних речей -- від щирого серця. Це, зокрема, понад 3600 комплектів білизни та одягу (в т.ч. -- шкарпетки, спідня білизна, шапки, бафи, рукавиці, балаклави). Близько 4000 вкрай потрібних предметів побуту -- пледи, подушки, сумки, сидушки. Також завзяті дніпровські бабусі створили 100 одиниць екіпірування: це -- маскувальні сітки, нашоломники, снайперські рукавиці.

Окрім цього, підопічні та працівники терцентру постійно збирають і передають військовим у шпиталі та на фронт засоби гігієни (мило, туалетний папір, зубну пасту тощо), напої, смаколики (печиво, пиріжки, солодощі), допомагають нарізати тканину на смужки для створення “кікімор”.

Спекли п’ять тисяч пиріжків та пирогів

Підопічні відділення професійної реабілітації та соціально-побутової адаптації Міського центру соціальної допомоги (особи з інвалідністю, що відвідують клас шиття) з початку війни  виготовили та передали для військових понад 960 виробів.  Зокрема, це 559 флісових балаклав (зелених та білих) і шапок, 146 комплектів спідньої білизни (футболки, термобілизна, труси), 7 похідних ковдр. 31 зимовий та літній («Кікімора») маскувальні костюми, 84 наволочки для військового шпиталю. А ще -- створили 140 прапорів України!

допомога ЗСУ

Мешканці соціального гуртожитку (особи з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, а також ВПО, які там тимчасово проживають) з початку повномасштабного вторгнення долучилися до ініціативи допомоги ТрО. Щотижня вони готують смачні пиріжки та пироги, які передають на блокпости міста. Загалом мешканці соціального гуртожитку виготовили та передали військовим понад 5 тис. пиріжків та пирогів.

Десятки плит, сотні газових балонів 

Велику допомогу армії надають міські служби, які опікуються розвитком ОСББ, та власне учасники об’єднань власників багатоквартирних будинків.

Так, з початку боротьби проти повномасштабного вторгнення департамент з питань самоорганізації населення передав військовим 1180 газових балонів та 90 газових плит, які вкрай потрібні для організації харчування у складних фронтових умовах.

допомога ЗСУ

Крім того, на базі ОСББ та житлово-будівельних кооперативів Дніпра за цей час створено понад 20 волонтерських штабів для допомоги військовим. Волонтери виготовляють окопні свічки, плетуть сітки, збирають речі, організовують збори коштів. Чотири штаби продовжують функціонувати і зараз.

Загалом завдяки роботі волонтерских штабів, що створені на базі ОСББ:

- виготовлено понад 1000 окопних свічок для наших захисників;

- сплетено близько 50 сіток;

- зібрано майже 70 тонн гуманітарної допомоги (одяг, продукти харчування, вода, мішки).

Маскувальні сітки від юних дніпрян

Заклади позашкільної освіти Дніпра, в яких займаються юні дніпряни, також долучилися до великої допомоги нашим Силам оборони. Від  початку повномасштабного вторгнення вихованці та співробітники різноманітних гуртків та секцій з Дніпра спільними зусиллями придбали та передали на допомогу ЗСУ та силам Тероборони два тепловізори, шість рацій, прилад нічного бачення, чотири акумулятори для двох квадрокоптерів. А ще -- понад 100 одиниць екіпірування: це бронежилети, форма, шоломи, взуття, термобілизна, турнікети, ліхтарі, також 16 зимових спальних мішків та 530 карематів.

А ще вихованці та педагоги закладів виготовили 120 маскувальних сіток (загальною площею понад 4 тис. кв. м) та 15 маскувальних «кікімор», пошили та передали 1500  балаклав, 800 одиниць спідньої  та 600 -- натільної білизни, 1000 пар  шкарпеток. Виготовили 240 «окопних» свічок, та понад 15 тис. «бандерівського» смузі.

допомога ЗСУ

Допомога  -- через творчість. Майстрині декоративно-ужиткового мистецтва з Дніпра спільно з вихованцями гуртків оздоблюють традиційним Петриківським розписом, красивими орнаментами і візерунками маленькі копії протитанкових їжаків, тубуси від мін та снарядів, уламки від бойових трофеїв та техніки.

Понад 200 тис. грн на допомогу військовим та армії  вже зібрав  департамент молодіжної політики та національно-патріотичного виховання в обмін на такі витвори мистецтва.

Дніпро надав захисникам України:

Допомогу на загальну суму 3,5 млрд грн за 600 днів війни.

Понад 700 автівок різних типів надані Дніпром для Сил оборони.

80 карет швидкої допомоги.

1200 дронів.

За цими показниками  місто -- №1 в Україні серед інших громад

Дніпряни – справжні патріоти

Крім допомоги від міської влади, дніпряни активно допомагають військовим власноруч. Так, підопічні Дніпровського міського територіального центру створили понад 8 тис. одиниць різноманітних речей для захисників, а підопічні відділення професійної реабілітації спекли п'ять тисяч пиріжків та пирогів.

допомога ЗСУ

Дніпряни – справжні патріоти, які не залишаються байдужими до долі своєї країни. Вони готові робити все можливе, щоб допомогти нашим захисникам перемогти ворога.

Нагадаємо, раніше ми писали: Укрзалізниця призначила 14 нових поїздів на 2024 рік, які йдуть через Дніпро