Глоксинія на підвіконні. 5 простих секретів, як доглядати за красивою квіткою

Глоксинія – королева кімнатних рослин, яка зачаровує своїми оксамитовими квітами-дзвониками. Проте, щоб ця красуня радувала вас пишним та тривалим цвітінням, необхідно знати кілька секретів правильного догляду. Як правильно доглядати за квітами, розповість Дніпровська порадниця.

Важливо дотримуватись п'яти простих правил догляду і вас щодня радуватимуть яскраві квіти.

Полив тільки фільтрованою водою

Для глоксинії підходить тільки м'яка вода. Протічна вода, що містить солі важких металів, згубна для неї. Перед поливом рідину потрібно відфільтрувати або відстояти протягом доби.

Щоб отримати рясне квітнення, поливайте глоксинію теплою водою. Температура повинна бути на 2-3 градуси вищою за кімнатну. Вона краще всмоктується корінням, зменшує ризик його загнивання. Поливати таку  рослину можна двома способами:

Біля краю горщика

Не можна допускати, щоб рідина потрапляла на листя і точку зростання глоксинії. Майте під рукою ватяний диск, яким можна відразу ж промокнути краплю води, що впала на неї випадково. Проливайте усю грудку землі.

Через піддон

Горщик з глоксинією ставлять у більш простору ємність з водою. Через 20-30 хвилин ґрунт просочиться, залишки води потрібно злити.


глоксиния

Частота поливу рослини теж має значення:

навесні рослину поливають, поступово збільшуючи частоту;
влітку, у період активного зростання, поливають щодня або через день. Якщо ви помітили, що верхній шар ґрунту підсох, рясно зволожте його. Не допускайте пересихання землі, слідкуйте, щоб вона не відокремлювалася від стінок горщика. При цьому треба уникати надмірного поливу і заболочування;
восени кількість поливів знижують. Рослина готується до періоду спокою;
взимку, якщо глоксинія залишається у горщику, поливати її потрібно рідко і небагато, не частіше 1-2 разів на місяць;
у дощову і холодну погоду полив скорочується, щоб не допустити застою вологи і гниття кореневої системи.
Для поливу краще за все підійдуть ранкові години. Вдень ця процедура є небажаною, оскільки за наявності активного сонця полита глоксинія отримає опіки. Зволоження перед нічним зниженням температури може призвести до розвитку грибкової інфекції.

З весни до осені організуйте високу вологість повітря

На якість квітнення впливає вологість повітря. Під час зростання і появи квітів потрібно підтримувати вологість близько 70-80 %. За низьких її показників зростання сповільнюється, листя деформується і загинається.

глоксинія

Нагадаємо, раніше ми писали

Які квіти краще не тримати у спальні