Індексація пенсій 2024 в Україні: скільки отримають пенсіонери

Коли планується індексація пенсій в 2024 році та що зміниться у виплатах пенсіонерам.

У 2024 році змінилися розміри мінімальної та максимальної пенсії в Україні. Крім цього, соціальні виплати пенсіонерам планують розраховувати за новою формулою. Розповідаємо, як це працюватиме та яка мінімальна пенсія в Україні 2024 року.

Що буде з пенсіями в 2024 році в Україні

Наступного року в Україні планують запустити пенсійну реформу. Її завдання - підвищити рівень виплат (до 30-50% середньої зарплати), а також порівняти старі та нові пенсії.

Яка пенсія буде у 2024 році:

мінімальну пенсію з 1 січня 2024 року підвищили разом зі зростанням прожиткового мінімуму - тепер вона становить 2361 грн;
максимальної пенсії також торкнулося підвищення - оскільки ці виплати виплачують у десятикратному розмірі, то вона нині на рівні 23 610 грн;
середня пенсія в Україні 2024 року становитиме до 6 тис. грн, 2023 року вона становила 5 311 грн.
Як будуть індексувати пенсії в 2024 році
У 2024 році в Україні перерахунок пенсій відбудеться у три етапи: у січні, березні та липні:

у січні 2024 виплати підвищують тим, хто отримує мінімальну і максимальну пенсію;
у січні та липні 2024 року - перераховують пенсію тим, хто отримує мінімальну пенсію в 65 років із повним страховим стажем, тобто, це чоловіки, які мають 35 років стажу, і жінки зі стажем 30 років;

у березні 2024 року - пенсії підвищать усім, чиї пенсії мають індексувати за планом, з 1 березня планується провести нову індексацію.

Нова формула індексації пенсій лежить в основі пенсійної реформи. Зараз індексацію проводять, множачи розмір пенсії на якийсь коефіцієнт - різницю між індексом споживчих цін за попередній рік та індексом споживчих цін за рік, що передує попередньому.

Нова формула індексації враховуватиме не тільки рівень інфляції, а й розмір заробітної плати, з якої здійснювалися страхові внески. Таким чином, чим більший стаж і вища заробітна плата, тим більшою буде пенсія.

Нагадаємо, раніше ми писали

Надбавки до пенсій: хто може претендувати