Кол-центри кримінального авторитета Наріка у Дніпрі обманювали мешканців Євросоюзу

Одним із найгучніших кримінальних злочинів, викритих цієї весни у Дніпропетровській області, стала діяльність мережі шахрайських call-центрів, якою керували лідери кримінального світу, пов'язані з кримінальним авторитетом Олександром Петровським-Наріком. Це все свідчить про прихід нових кримінальних офіцерів. "Дніпро Оперативний" зібрав усю інформацію про них - повідомляє "Дніпровська панорама".

У Дніпропетровській обласній прокуратурі повідомили, що жертвами шахраїв ставали як громадяни України, так і представники держав Європейського Союзу. Злочинна організація діяла на території Дніпропетровської області упродовж 2022-2023 років.

"Троє організаторів, у тому числі довірена особа «"лодія в законі" на прізвисько Лаша Сван, розробили спільний план заволодіння коштами громадян держав Європейського Союзу. Для реалізації схеми учасники організації створили так звані сall-центри, які оснастили комп'ютерною технікою з відповідним програмним забезпеченням та клієнтською базою банківських установ", - заявили в обласній прокуратурі.

Преступники Днепр

Шахраї спочатку дзвонили громадянам і представлялися співробітниками служби безпеки іноземних банків або поліції, після чого під приводом фіксування підозрілих дій, які нібито відбуваються з їхніми картковими рахунками, випитували конфіденційну інформацію. Таким чином, зловмисники отримували доступ до карток, звідки виводили кошти потерпілих на підконтрольні ним рахунки. Більшість постраждалих – це громадяни Латвії.

За попередніми даними, місячний обіг від афер складав 5 мільйонів гривень. Поліція Латвії після припинення діяльності кол-центру в Кам'янському звітувала про виявлення лише з початку 2023 року 193 жертв шахраїв.

Під час проведення 30-ти обшуків за місцем проживання фігурантів та приміщень кол-центрів вилучили комп'ютерну техніку, 200 тисяч гривень, мобільні телефони, чорнові записи, зброю та автомобілі на загальну суму 12 мільйонів гривень. Було затримано та повідомлено про підозру 10-ти учасникам злочинної організації за фактом шахрайства у великих розмірах. У тому числі йдеться і про трьох організаторів афери – мешканців Дніпра, які налагодили роботу мережі шахрайських кол-центрів на території Кам'янського Дніпропетровської області.

"Слідчі дії продовжуються, встановлюється причетність співробітників поліції, які "кришували" діяльність вказаних кол-центрів. Перевіряється інформація про постраждалих громадян Польщі, Чехії, Литви та Словаччини", - додають представники слідчих органів.

За версією слідства, безпосереднє керівництво злочинним угрупованням здійснював 34-річний уродженець Аштараського району Республіки Вірменія Смбат Данелян, який є довіреною особою 49-річного уродженця Грузії Лаші Джачвліані. Останній відомий у статусі так званого злодія в законі на прізвисько Лаша Сван (Лаша Очамчирський).

Наразі організатор колл-центрів у Кам'янському Лаша Джачвліані разом з іншим "злодіям у законі" та куратором інших подібних центрів Сергієм Олійником (Умкою), якого вважають, що стежить за Дніпропетровщиною, за рішенням Печерського районного суду Києва перебувають під вартою.

Їх звинувачують в організації та проведенні трьох так званих "злодійських сходок", які відбулися у ресторані "Гурія" у період із грудня 2020 року по березень 2021 року. Під час цих сходок вирішувалися питання розподілу коштів так званого «общака» для надання фінансової підтримки кримінальним авторитетам похилого віку, які перебувають у місцях позбавлення волі та потребують лікування, а також з нагоди святкування Нового року.

Також обговорювали ситуацію навколо так званого "смотрящего" по місту Одеса Руслана Бурдужа на прізвисько "Акуленка", до якого виникли питання з боку "Умки" щодо несвоєчасного поповнення "злодійського общака". Крім того, "Умка" та "Лаша Сван" виступили суддями при розборі конфлікту, що стався в ресторані "Дрова" у місті Кременчук між оточеннями авторитетних "Джигуна" та Маслова.

Крім спільного керівництва своїми сферами в кримінальному світі Лаша та Умка або безпосередньо, або через довірених осіб – як у випадку з кам'янськими шахрайськими колл-центрами – вже не перший рік розвивають цей напрямок кримінальної діяльності дніпровської братви. З початком війни до асортименту злочинців також увійшли такі послуги, як нелегальний вивіз за кордон та афери при працевлаштуванні та розселенні переселенців.

Сам же лідер братви "Нарік", який із початком війни втік з України, за наявною інформацією, активно розвиває дані схеми обману українців у європейських країнах, використовуючи для цього створені раніше консалтингові компанії з працевлаштування переселенців. Та й той факт, що останній більше року відсутній в Україні, не заважає йому керувати створеною дніпровською братвою імперією – через того ж Умку та йому подібних. І навряд чи варто сумніватися в тому, що без схвалення Олександра Петровського не відбувається жодного малого факту незаконного збагачення. Не складають винятку і "телефонні" проекти Лаші Свана та Умки, який і законником став свого часу саме за підтримки Наріка - "братана" ще з далеких 80-х.

Варто відзначити те, що, незважаючи на відсутність короля злочинного світу, арешти його генералів, "імперія" продовжує існувати – залучаючи під свої прапори нові багнети і виховуючи нових "офіцерів".