Котлети розвалюються. Які помилки роблять досвідчені господині

Котлети - це улюблена страва багатьох людей. Вони бувають з різних видів м'яса, риби, овочів. Але іноді трапляється так, що котлети під час смаження розвалюються. Чому це відбувається і як цього уникнути? Про це розповість Дніпровська порадниця.

Основні причини, чому котлети розвалюються:

Неправильні пропорції фаршу. Якщо фарш буде занадто рідким, він не зможе утримувати свою форму. Тому важливо дотримуватися правильних пропорцій м'яса, жиру та інших інгредієнтів.

Занадто сухе м'ясо. Якщо м'ясо для фаршу буде сухим, котлети також будуть розвалюватися. 

Недостатньо вимісений фарш. Якщо фарш не буде добре вимішаний, він також не зможе утримувати свою форму. Тому фарш необхідно добре перемішати, щоб всі інгредієнти рівномірно розподілилися.
Недостатньо охолоджений фарш. Якщо фарш буде занадто теплим, він буде більш схильний до розвалювання. Тому фарш перед смаженням необхідно помістити в холодильник на 30-60 хвилин.
Недостатньо розігріта сковорода. Якщо сковорода не буде достатньо розігріта, котлети будуть прилипати до неї і розвалюватися. Тому перед смаженням сковороду необхідно добре розігріти.

Пересмажені котлети. Якщо котлети пересмажити, вони також будуть сухими і розвалюватися. Тому котлети необхідно смажити до готовності, але не пересушувати.

Щоб котлети не розпадалися, необхідно дотримуватися наступних порад:
Занадто рідкий фарш для котлет погано ліпиться, з нього складно сформувати вироби. Швидше за все, такі котлети будуть розвалюватися при смаженні. Щоб уникнути цього, строго дотримуйтесь рецептури або  "скріпіть" фарш  борошном, мукою тощо.. 

Щоб котлети з яловичини вийшли соковитими та смачними, до 1 кг яловичини слід додати  500 г свинини та 250 г сала. Саме сало допоможе зробити котлети соковитими та склеїть їх. І не слід боятися зайвого жиру – при жарінні він витопиться.

котлеты

Продукти для фаршу повинні бути охолодженими. Це допоможе зберегти цілісність котлети при смаженні, оскільки з охолодженого м'яса виділяється білок, який сприяє скріпленню інгредієнтів.

Використовуйте правильні пропорції фаршу. На 1 кілограм м'яса без кісток рекомендується додавати 250 г черствого білого хліба, вимоченого в 300 мл води або молока.
Додайте в фарш жир. Жир допоможе зробити котлети соковитими і склеїти їх.
Ретельно перемішайте фарш. Фарш необхідно добре перемішати, щоб всі інгредієнти рівномірно розподілилися.
Помістіть фарш у холодильник перед смаженням. Фарш необхідно помістити в холодильник на 30-60 хвилин, щоб він охолов і став більш щільним.
Розігрійте сковороду перед смаженням. Сковороду необхідно добре розігріти перед смаженням, щоб котлети не прилипали до неї і не розпадалися.
Не пересмажуйте котлети. Смажте котлети до готовності, але не пересушуйте.
Якщо ви дотримуватиметеся цих порад, ваші котлети вийдуть соковитими, смачними і не будуть розпадатися.

Додаткові поради:

Для приготування котлет можна використовувати різні види м'яса, але найкраще підходить яловичина. Яловичина містить багато білка, який допомагає склеїти котлети.
Якщо ви хочете, щоб котлети були більш соковитими, додайте в фарш трохи овочів, наприклад, цибулі, моркви або капусти.
Перед смаженням котлети можна обваляти в паніровці. Паніровка допоможе котлетам не розпадатися і придбати хрустку скоринку.
Смажте котлети на середньому вогні, щоб вони рівномірно прожарювалися.

Смачних котлет!