Квіти на підвіконні. Як змусити фіалки цвісти довго і пишно

Фіалки, або сенполії, – це ніжні та витончені квіти, які здатні прикрасити будь-який підвіконник. Щоб милуватися їхнім цвітінням якомога довше, необхідно знати кілька секретів догляду. Про це повідомляє Дніпровська порадниця.

Сенполії, відомі також як фіалки, часто прикрашають підвіконня любителів кімнатних рослин. І не випадково – вони ідеально підходять для зимового сезону. По-перше, саме взимку ці квіти починають цвісти, а по-друге, вони добре переносять тепло від радіатора та сухе повітря.

 Аби вона цвіла якнайдовше, потрібно знати кілька секретів, якими ділиться «Флорист-Х».

Ґрунт для кімнатних фіалок

Фіалка любить пухкий, вологоємний і повітропроникний ґрунт, тому варто купляти спеціальний субстрат, складений спеціально для цих рослин. Проте до нього слід дещо додати: на дві частини придбаного ґрунту – одна частина кокосового волокна і по пів частини перліту та деревного попелу. У результаті змішування перерахованих інгредієнтів ґрунт виходить не надто поживним, але такий фіалкам і потрібен. 

Підживлення фіалок

Сенполії потребують регулярного підживлення мінімальними дозами добрив. Це означає, що рідке добриво для фіалок потрібно додавати у воду при кожному поливі, але кількість добрива має бути в 10 разів меншою, ніж написано в інструкції. Таким чином, фіалочки отримують необхідну кількість поживних речовин постійно. Крім того, не потрібно вести жодних записів, щоб не забувати, коли вносилися добрива. Завдяки регулярному поливанню з добривами молоденькі рослини зацвітають рано і довго цвітуть.

Ємність для фіалки


Дуже впливає на цвітіння фіалки правильно підібраний горщик. Діток варто вирощувати в стаканчиках ємністю 100 мл, а коли вони підростають – пересадити їх у горщики діаметром не більшим за 6-8 см: у великих горщиках фіалка може наростити велику розетку, але рано не зацвіте. Крім того, фіалку, що росте в маленькому горщику, складніше залити.

Безопасные цветы - фиалка

Секрети догляду: як змусити фіалку довго цвісти

Фіалки, або сенполії, – це ніжні та витончені квіти, які здатні прикрасити будь-який підвіконник. Щоб милуватися їхнім цвітінням якомога довше, необхідно знати кілька секретів догляду.

Оптимальні умови для цвітіння фіалок
Освітлення: Фіалки люблять яскраве, розсіяне світло. Ідеальним місцем для них буде східне або західне вікно. Прямі сонячні промені можуть спричинити опіки листя.
Температура: Оптимальна температура для росту і цвітіння фіалок – 20-22°C. Уникайте різких перепадів температури і протягів.
Полив: Поливають фіалки м’якою, відстояною водою кімнатної температури. Важливо не заливати рослину, оскільки це може призвести до загнивання коренів. Грунт між поливами повинен трохи підсохнути.
Вологість повітря: Фіалки воліють підвищену вологість повітря. Для цього можна поставити горщик з квіткою на піддон з вологим керамзитом або використовувати зволожувач повітря.
Грунт: Для фіалок підійде спеціальний грунт для сенполій, який добре пропускає воду і повітря.
Горщик: Вибирайте неглибокі горщики з дренажними отворами. Занадто великий горщик може призвести до того, що рослина почне активно нарощувати листя на шкоду цвітінню.
Підживлення для пишного цвітіння
Для стимуляції цвітіння фіалок необхідно регулярно підживлювати їх спеціальними добривами для квітучих рослин. Підживлення проводять 1 раз на 2 тижні у період активного росту. Важливо дотримуватися дозування, зазначеного на упаковці добрива.

Обрізка і пересадка
Обрізка: Регулярно видаляйте відцвілі квіти та пожовкле листя. Це стимулює появу нових бутонів.
Пересадка: Молоді фіалки пересаджують щорічно навесні, дорослі – раз на 2-3 роки. При пересадці слід обережно поводитися з корінням і вибирати горщик трохи більшого розміру.
Секрети тривалого цвітіння
Правильне освітлення: Додаткове підсвічування в осінньо-зимовий період допоможе продовжити цвітіння фіалок.
Температурний режим: Уникайте різких перепадів температури.
Регулярний полив: Поливають фіалки помірно, не допускаючи пересихання або перезволоження ґрунту.
Підживлення: Регулярне підживлення забезпечить рослину необхідними поживними речовинами.
Обрізка: Регулярно видаляйте відцвілі квіти і пошкоджені листя.
Дотримуючись цих простих правил, ви зможете виростити здорові і красиво квітучі фіалки, які будуть радувати вас своїм цвітінням протягом усього року.

Нагадаємо, раніше ми писали

Скільки води хочуть ваші саджанці: розкриваємо секрети правильного поливу розсади