На Дніпропетровщині часник раніше викинув стрілки. Коли та як видаляти їх, щоб не втратити урожай

Часник озимий стрілкуючий є добрим індикатором весни... Зазвичай, в умовах Дніпропетровщини він починає стрілкуватися 20-25 травня (така у нього "природа")... зате цьогоріч, цей біологічний процес у нього прискорився, і уже з 10-12 травня почали з'являтися перші квіткові стрілки. Спостерігається прискорення весни від 10 до 12 діб... Дивна погода: рослини і тварини не можуть витримати ритми космічного впливу на ріст і розвиток. Про це повідомляє Дніпровська порадниця 

часник1

Стрілки часнику обов'язково потрібно своєчасно видаляти, а потім їх можна використовувати у стравах.

Озимий часник влітку часто пускає стрілки, які висмоктують соки з рослини та заважають нормальному росту. Їх обов'язково потрібно обрізати, якщо бажаєте отримати багатий урожай.

Навіщо видаляти стрілки часнику

Стрілки часнику в природі потрібні для вирощування насіння. Вони висмоктують із часнику соки, які потрібні для росту зубчиків, через що голівка часнику стає дрібною. Для дикої рослини розмір зубчиків не має значення, а для дачників він дуже важливий.

Розпізнати стрілки часнику легко - вони мають трубчасту форму, на відміну від плоского листя. Стрілки є тільки в часнику озимого, тобто такого, що висаджують восени і залишають на зимівлю в землі. Починають рости вони на початку червня, а до кінця місяця на кінці трубочки з'являється квітка з насінням.

Коли стрілки можна не видаляти
Якщо ви хочете отримати насіння часнику, то можна не видаляти стрілки. Залишіть їх на кількох рослинах до кінця літа. У серпні насіння в квітці дозріє і його можна буде зібрати. Загорніть його у папір і зберігайте до весни у темному місці. У березні ви зможете виростити часник із насіння.

Коли і як видаляти стрілки часнику

Є різні думки щодо того, коли видаляти стрілки часнику. Деякі дачники вважають, що видаляти стрілки потрібно одразу після появи. Однак у такому разі швидко відростуть нові.

Більшість землеробів вважають за краще почекати з обрізанням, доки стрілка почне закручуватися. Якщо таке стебло обрізати, то більше воно не відросте. Як видаляти стрілки часнику? Просто обріжте їх ножицями на висоті 1 см від основи - це найменш травматичний для рослини спосіб. Краще робити це в сонячний ранок, щоб зрізи відразу підсохли

Що приготувати зі стрілок часнику

Не викидайте обрізані трубочки - це гарний делікатес. Перед приготуванням промийте часникові стрілки, наріжте і обсмажте на олії 3-4 хвилини. Посоліть та насолоджуйтесь закускою.

Рецепти зі стрілок часнику можуть бути різними - це каші, супи, яєчня, м'ясні страви, а також зелень можна використовувати як гарнір. Якщо любите консервацію - приготуйте мариновані стрілки часнику. Маринад готують такий самий, як на солоні огірки.

У жодному разі не садіть ці рослини біля часнику та цибулі, інакше втратите врожай

Якщо хочете отримати добрий урожай, дуже важливо враховувати “правила сусідства” при посадці тих чи інших культур. Адже є рослини, які пригнічують одна одну, внаслідок чого погано ростуть чи не ростуть зовсім. Сьогодні розповімо, що в жодному разі не можна садити біля цибулі та часнику.

Які рослини садити біля часнику та цибулі не варто

Серед небажаного сусідства:

квасоля;
спаржа;
крес-салат;
горох;
боби.

Також вкрай небажано садити біля цибулі цукіні, гарбуз, томати, перець та різні види капусти. Усі ці овочі забирають корисні для цибулі речовини. А значить — гарного врожаю не чекайте.

Біля часнику не садитіть:

квасолю;
горох;
капусту.
Чи можна садити цибулю біля часнику
Багато дачників та городників роблять поширену помилку — садять цибулю біля часнику. Робити так вкрай не рекомендується. Адже це дві споріднені культури, а отже — хвороби та шкідники у них також спільні. Тому вони можуть заражати один одного, що призводить до зниження врожайності.

Що садити з цибулею та часником
З цибулею можна садити моркву, буряк, редис, редьку, огірки, кріп, зелень, полуницю, суницю.

З часником можна садити помідори, огірки, моркву, буряк, кріп, петрушку, іншу зелень, картопля, баклажани, перець, полуницю, малину, смородину, квіти.