Наймістичніший день року. Вальпургієва ніч, що категорично не можна робити жінкам

Ніч з 30 квітня на 1 травня вважається однією з наймістичніших, яку ще називають Вальпургієвою ніччю. Яку особливу "магію" має цей день і ніч, розповість Дніпровська порадниця.

Вальпургієва ніч - що означає

У християн західного обряду 30 квітня - день пам'яті святої Вальбурги Хайденхаймської (Вальпургії), яка народилася близько 710 року в родині короля Західної Саксонії Річарда. В 11 років дівчинку відправили у монастир.

Коли Вальпургія померла, її останки упокоїли в ніші скелі Айштадта, а після поховання з могили, як свідчить повір’я, проступило цілюще масло.

Через деякий час День Вальпургії набув містичного змісту через інцидент, який стався після її смерті. Під час реставрації монастиря, на території якого поховали Вальпургію, робітники випадково спаплюжили її могилу. Після цього тінь святої з'явилася до єпископа.

Вальпургію вважають своєрідним провідником між потойбіччям та світом живих. Вальпургієва ніч також була часом боротьби з відьмами, які нібито насилали особливо сильні прокляття і влаштовували страшні шабаші.

мит

Вальпургієва ніч - традиції та обряди

Ніч на 1 травня вважається періодом розгулу нечистої сили, тому люди використовували вогонь як засіб захисту від різноманітного зла.

Жителі сіл палили вогнища, на яких спалювали першу суху траву або непотрібні речі. Під час обходу будинків та дворів люди носили при собі факели, які мали вигнати злих духів. Також прийнято пороги будинку посипати піском, маком або травою.

В ніч з 30 квітня на 1 травня дівчата традиційно збирають росу, якою вмиваються під час сходу сонця, щоб їх молодість і краса нікуди не втекла. Більш сміливі люди намагалися не захиститися від нечисті, а пробувати використовувати потойбічні сили у своїх інтересах. Мова йде про спеціальні обряди та ворожіння на позбавлення від невдач.

Окрім цього, під час ритуалів дівчата використовують карти або дзеркала, у яких можна побачити потойбічні сили. У Вальпургієву ніч вважалося небажаним носити одяг, який став "свідком" якого-небудь нещастя, оскільки такі речі можуть зацікавити злих духів.

Межа між світами стає дуже тонкою

Вальпургієва ніч вважається містичним часом, коли межа між світами стає особливо тонкою. Саме тому, згідно з повір'ями, відьми цієї ночі влаштовували свій шабаш. Вони сідали на мітли і летіли на вершину високої гори, де проводили час у диких бенкетах, танцях та розпусті.

Щоб уберегтися від нечисті, селяни здійснювали спеціальні обряди – спалювали опудало відьми і обходили вночі поселення зі смолоскипами, палили багаття, вогонь яких мав відігнати відьом від людського житла.

Також цієї ночі було прийнято сипати біля порога пісок або траву. Вважалося, що погань не зможе увійти в будинок поки не перерахує всі піщинки чи травинки.

До речі, всі рослини в цей час наділялися особливими магічними властивостями, тому саме цієї ночі травниці та знахарки вирушали їх збирати.

вальп

Що треба робити жінкам 

Зберегти жіночу красу та молодість, згідно з повір'ями, можна було вмившись 1 травня ранковою росою. А для зміцнення здоров'я та якнайшвидшого зачаття дитини, жінкам рекомендувалося на світанку випити води з колодязя.

Що не можна робити у Вальпургієву ніч

Не можна приносити до будинку бузок, особливо, де є хвора людина. Вважається, що бузок дурманить хворого на запах і кличе в інший світ.

Обережність потрібно дотримуватись у словах і вчинках. Вважається, що поминання нечисті, лайки, активна жестикуляція, дратівливість і агресія також роблять людину іграшкою в руках злих сил.

Не можна одягати цієї ночі вбрання, яке було на вас під час якогось конфлікту чи події. Вважається, що такий одяг зберігає негативну енергію, що приваблює духів. Також варто виключити чорний колір.

Нагадаємо, раніше ми писали

30 квітня - яке сьогодні свято. Що не можна робити у Великий вівторок