Народне свято 4 липня: обов'язково приготуйте сьогодні вівсянку

Сьогодні, 4 липня, в православному календарі день пам’яті святого Андрія, архієпископа Критського. Святий Андрій народився близько 660 року в Дамаску, в Сирії. Згідно з переказами, до семи років він був німим, а потім отримав дар мови через молитву. Про це повідомляє Дніпровська порадниця.

Андрій вступив до монастиря св. Сави в Єрусалимі, де здобув глибоку освіту та духовний досвід. Він став відомим своїми глибокими знаннями Святого Письма і патристичної літератури.
Найвідоміший твір Андрія Критського — Великий Канон, або Канон покаяння, який читається під час Великого посту в Православній церкві. Він складається з 250 тропарів і є одним з найбільших літургійних творів. Крім Великого Канону, Андрій написав багато інших гімнів і канонів, які використовуються в богослужіннях. 692 року Андрій був призначений архієпископом Критським. Як архієпископ, він брав активну участь у церковному житті, відстоював православне віровчення та сприяв розвитку церковного співу.

Він брав участь у Шостому Вселенському соборі в Константинополі (681 рік), де активно виступав проти монофелітства. Святий Андрій помер близько 740 року.

Церковне свято 4 липня — день пам'яті святої преподобної Марти

Марта народилася в Константинополі у благочестивій християнській родині. Вона була одружена з батьком Симеона, ім'я якого не збереглося в історії. У шлюбі народила сина, який згодом став відомий як Симеон Стовпник Молодший.

Марта була відома своїми благодійними справами, допомагала бідним і нужденним, завжди проявляла милосердя і турботу про інших. Вона вела глибоко молитовне життя, постійно звертаючись до Бога в молитві та пості. Марта була взірцем християнської жінки, яка віддана Богу та своїй родині.

Марта відіграла ключову роль у вихованні свого сина Симеона, навчаючи його християнським чеснотам, молитві та аскезі. Завдяки її духовному наставництву, Симеон став великим святим. Вона підтримувала Симеона в його рішеннях і подвигах, коли він обрав шлях стовпничества (аскетичного життя на стовпі).

Марта померла в глибокій старості. Її життя і подвиги залишили глибокий слід у християнській традиції.

Прикмети 4 липня

  • Яскрава веселка до сильного дощу.
  • В лісі багато ягід — зима буде холодною.
  • Сильний грім — буде град.

Що сьогодні не можна робити

Якщо ви йдете в гості, обов'язково візьміть щось з собою. Жадібність в гостях призведе до фінансових проблем. Також заборонено купувати одяг чи взуття — це може накликати хворобу.

Що можна робити сьогодні

На полях вже починали наливатися силою колоски вівса. Тому селяни молилися святому Андрію, щоб отримати великий урожай. Також на стіл обов'язково готували вівсянку.

Також раніше ми писали Православний календар на липень 2024. Коли які свята