Науковий прорив Катеринослава. Як у Дніпрі 100 років тому видобували йод з морських водоростей (унікальні фото)
Напевно багато хто вперше дізнається і буде здивований тим, шо в Катеринославі колись була станція із добування йоду. Про унікальні факти та фото з тих далеких років розповість Дніпровська порадниця з посиланням на фб сторінку Історія у фотографіях. Катеринослав-Дніпропетровськ.
Тепер дізнаємося нові факти про Дніпро.
1915 рік. Дослідна станція з дослідження та добування йоду з морських водоростей, влаштована професором Л.В. Писаржевським та лаборантом Н.Д. Аверкієвим, знаходилася вона біля Феодосійських казарм. Якщо територіально, то сьогодні це проспект Гагаріна.
Це рідкісні фотографії із Центрального архіву кінофотодокументів Санкт-Петербурга.
Розташовувалася станція в частині допоміжних корпусів казарменного комплексу на південь від казарм Феодосії.
Досліди Писаржевський і Аверкієв проводили спочатку в Гірничому інституті. Вони вдвох працювали тут, а згодом у приміщенні, яке відвели спеціально під станцію. Свою увагу вчені зосередили, головним чином, на водорості «Червона філофора» – вміст йоду в ній виявився аж ніяк не менший, ніж у багатих на йод французьких та англійських водоростях.
Особлива заслуга Писаржевського перед Катеринославом у тому, що у нашому місті вчений розробив і застосував практично новий спосіб отримання йоду з морських водоростей.
На фото працівники станції розвантажують водорості, доставлені вагонами міського трамваю.
Нагадаємо, раніше ми писали
Старі та рідкісні фото Дніпра. Якою була вулиця Короленка 100 років тому