Не терпіть. Як позбутись "шишок" від уколів. Прості поради від лікаря

Багато хто з нас стикався з такою неприємністю, як шишки, що утворюються на місці ін'єкцій. Ці ущільнення можуть бути болючими, сверблячими та негарними на вигляд. Як позбутись "шишок" від уколів. Прості поради від лікаря. Про це повідомляє Дніпровська порадниця. 

Чому виникають шишки?

Існує кілька причин, чому після ін'єкцій можуть утворюватися шишки:

Подразнення: Іноді сама ін'єкція може дратувати тканини, що призводить до запалення та утворення шишки.
Алергія: Деякі люди мають алергію на компоненти вакцин або ліків, що може призвести до утворення шишки та інших симптомів, таких як свербіж, почервоніння та набряк.
Неправильна техніка ін'єкції: Якщо лікарський засіб вводиться занадто глибоко або занадто швидко, це може призвести до витікання ліків у навколишні тканини, що може призвести до утворення шишки.
Інфекція: У рідкісних випадках після ін'єкції може розвинутися інфекція, яка також може призвести до утворення шишки.

«Шишки» від уколів утворюються через скупчення під шкірою клітин лімфи та крові. Медики називають їх постін’єкційними інфільтратами. Вони виникають через кілька годин після внутрішньом’язової ін’єкції та частіше турбують пацієнтів після тривалого курсу уколів, проведеного як удома, так і в лікарні чи амбулаторії. Такі ущільнення є реакцією організму на травматизацію та введення ліків.

Зазвичай «шишки» не становлять серйозної небезпеки для здоров’я й самостійно розсмоктуються за кілька днів або тижнів. Але бувають і винятки, коли потрібна допомога лікаря.

шиш1

Найчастішими причинами появи ущільнень стають:

  • занадто коротка, довга або тупа голка;
  • сильне напруження м’язів пацієнта в момент уколу;
  • пошкодження судини або нервового закінчення в процесі ін’єкції;
  • велика кількість уколів у те саме місце;
  • надто швидке введення ліків.

Має значення і тип речовини, що вводиться, – зокрема, гірше розсмоктуються густі та маслянисті розчини.

Відіграти свою роль в утворенні шишок може і знижений імунітет хворого, і звичка масажувати або розчісувати місце уколу, а також недотримання санітарно-гігієнічних норм. Іноді у появі ущільнень після ін’єкції винна алергія на компоненти препарату.

Якими бувають шишки після уколів?

Гулі від уколів бувають кількох типів. Перший – звичайний інфільтрат, тобто реакція тканин на прокол та введення ліків у вигляді болючості, набряку та ущільнення. Це локальне утворення з чіткими контурами і без скупчення рідини.

Другий варіант – ущільнення після уколів у вигляді гематоми, що виникає внаслідок крововиливу пошкодженої судини після ін’єкції. Це місцеве скупчення невеликої кількості крові. Ці типи ущільнень найчастіше самостійно і досить швидко минають, але в гіршому разі здатні нагноюватися.

Третій і найнебезпечніший варіант – абсцес – гнійно-запальний процес, що протікає в глибині тканин. При його розвитку до первинного ущільнення поступово додаються сильний біль, почервоніння шкіри, відчуття пульсації, підвищення температури (як локальної, у місці уколу, так і загальної температури тіла). Це ускладнення, зазвичай, лікується хірургічним шляхом.

Як полегшити

Щоб полегшити процес розсмоктування «гуль», застосовують антигістамінні та знеболювальні препарати, гепаринову та троксевазинову мазі, фізіотерапевтичні процедури. В домашніх умовах також малюють йодну сіточку (сторона кожного квадрата — близько 1 см), роблять компреси з медом, листям капусти або алое.

Як "лікувати" шишки вдома

йодну сітку (сторона кожного квадрата має бути не більше 1 см);
компреси з медом або прополісом, листям капусти або алое.

Як зробити компрес з алое

Лист алое помістіть на пару годин в холодильник, потім розріжте його вздовж і м’якоттю прикладіть до ущільнення, зверху накладіть бинт і закріпіть усе пластиром. Робіть у день дві-три такі процедури, кожна тривалістю півтори-дві години.
Якщо мазі, фізіотерапевтичні процедури і народні засоби не допомогли і затверділо місце уколу, терміново зверніться до сімейного лікаря або хірурга. При потраплянні в ранку інфекції та розвитку глибокого нагноєння, крім хірургічного втручання, можуть призначатися антибіотики, імуномодулятори, комплекси вітамінів.

Якщо нічого не допомагає. Куди звертатись

Якщо мазі, фізіотерапія та компреси не допомогли, треба терміново звернутися до сімейного лікаря або хірурга. При потраплянні в ранку інфекції та розвитку нагноєння, крім хірургічного втручання, можуть призначати антибіотики, імуномодулятори, комплекси вітамінів.

Нагадаємо, раніше ми писали

Яку допомогу надає держава вагітним непрацюючим жінкам. Як допомагають вагітним в Дніпрі