Погода на липень 2024. На Україну суне африканська спека, чи буде в Дніпрі 41 градус

Уже наступного тижня до України прийде надзвичайна спека. Очікується, що температура буде близькою до абсолютних максимумів, зафіксованих за всю історію спострежень.  Про це повідомляє Дніпровська порадниця з посиланням на 24.

Коли саме й у яких областях чекати найбільшої спеки, детальніше розповіла синоптикиня Укргідрометцентру Діана Кривобок

Коли буде надзвичайна спека

Синоптикиня зауважила, що у зв'язку з поширенням на територію України тропічного повітря з північних районів Африки наступного тижня очікується жарка погода. Так, впродовж 11 – 15 липня в більшості областей буде сильна спека. Максимальна температура вдень становитиме +35 – +38 градусів.

У південних, східних, Полтавській, Дніпропетровській і Кіровоградській областях місцями надзвичайна спека +40 – +41 градус, що близько до абсолютних максимумів температури, зафіксованих в Україні за всі історію спостережень,
– наголосила Діана Кривобок.

Зауважила, що для України абсолютний максимум складає 42 градуси. Він зафіксований на Луганщині 12 серпня 2010 року.

Надзвичайна спека може негативно впливати на самопочуття людей, призвести до ускладнення роботи комунальних служб, енергетичних підприємств, погіршення умов життєзабезпечення населення. Такі погодні умови спричинять надзвичайний рівень пожежної небезпеки. Тож варто утриматися від використання у цей час відкритого вогню.

Погода на липень 2024

Середня місячна температура в липні передбачається в межах +20 – +26 градусів, у Карпатах +16 – +18 градусів, що на 1,5 – 2,0 градуси вище за норму.
Тим часом місячна кількість опадів очікується 37 – 93 міліметри. Однак, у Рівненській області та на Прикарпатті 95 – 113, у Карпатах 131 – 170 міліметрів, що в межах норми.

"Липень – найтепліший місяць року з періодами нестійкої погоди з грозами, шквалами та зливами, і періодами жаркої посушливої погоди", – зауважили синоптики.
До речі, якщо говорити про кліматичну характеристику, абсолютний мінімум температури в липні сягає +1 – +9; на півдні Одеської, Херсонської області та в Криму подекуди +10 – +12 градусів, на високогір'ї Карпат 0 – -1 градус.
Абсолютний максимум +34 – +39,9. Однак, у південних, східних і Дніпропетровській областях, а ще в Криму подекуди навіть +40 – +41 градус, у гірських районах +26 – +33.

Нагадаємо, раніше ми писали

Більше +40 градусів та магнітні бурі: яка погода буде у Дніпрі на наступному тижні