Поминальна субота 13 квітня: помоліться сьогодні за померлих

13 квітня за новим церковним календарем православні віряни згадують священномученика Артемона. Також цього дня - поминальна субота четвертої седмиці Великого посту, повідомляє Дніпровська порадниця.

Яке сьогодні церковне свято

13 квітня за новим стилем (26 квітня за старим) - день пам'яті священномученика Артемона Лаодикійського.
Артемон жив у III столітті в області Лаодикія (Мала Азія). Його батьки були християнами, а сам Артемон з малих років служив у храмі.13 квітня за старим і новим календарем у церкві проходить поминальна субота четвертої седмиці (тижня) Великого посту. Цього дня віряни йдуть до храму, щоб помолитися за упокій померлих родичів та близьких, відвідують цвинтарі, щоб вшанувати їхню пам'ять.

Про що говорять прикмети на 13 квітня

У народному календарі 13 квітня свято - Фомаїда Медунка, назване так на честь святої мучениці Фомаїди, пам'ять якої також звершується цього дня.
За його прикметами судять про врожай і погоду:

  • дуб уже розпустився - літо буде спекотним;
  • зозуля голосно співає - встановиться тепла погода;
  • зоряна ніч цього дня - рік буде врожайним.

13 квітня заведено збирати медунку - рослину, з якої готують відвар від кашлю, застуди і запалення легенів. За прикметами, саме цього дня медунка наповнюється цілющою силою.

Що можна робити 13 квітня

Цього дня моляться священномученику Артемону - просять захистити від зла, відомого і невідомого, зміцнити віру, дати сил і стійкості перед випробуваннями, а також вилікувати від хвороб близьких і дітей.
У батьківську суботу 13 квітня в церквах проходять панахиди за померлими. Сьогодні заведено поминати покійних родичів і близьких, можна піти до церкви, подати заупокійну записку на службі, віднести "панахиду" або ж помолитися вдома. Триває Великий піст 2024 року - тим, хто поститься, дозволяється гаряча їжа з олією.
За народними традиціями цього дня заведено готувати салат із молодим щавлем і зелений борщ.

Що не можна робити 13 квітня

Серед заборон, що сьогодні не можна робити - лаятися, сваритися, відмовляти в допомозі, погано відгукуватися про померлих, розпивати алкоголь і влаштовувати гучні поминальні застілля.
Народні прикмети не радять 13 квітня вирушати в далеку дорогу і робити великі покупки.

13 квітня - іменини сьогодні

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Марфа, Марта, Георгій, Єгор, Дмитро та Феодосій.

Також раніше ми писали Чому сьогодні варто сходити у лазню: прикмети та заборони 12 квітня