Реабілітація в Україні стане доступнішою: Уряд запроваджує нову монопослугу

Відтепер пацієнти зможуть отримувати реабілітаційну допомогу від окремих фахівців, таких як фізичні терапевти, ерготерапевти та терапевти мови та мовлення, без обов'язкової участі мультидисциплінарної команди. Про це повідомляє Дніпровська порадниця з посиланням на МОЗ України.

Кабінет Міністрів України ухвалив важливе рішення, яке значно спростить доступ до реабілітаційних послуг для пацієнтів по всій країні. Запровадження реабілітаційної монопослуги дозволить фахівцям з реабілітації надавати допомогу окремо від мультидисциплінарних команд, самостійно та у співпраці з сімейними лікарями.

Що це означає для пацієнтів?

  • Зручність та доступність: Послуги надаватимуться в амбулаторних умовах, вдома у пацієнта або у громаді, де він проживає, що значно полегшить отримання допомоги для людей з обмеженими можливостями або тих, хто проживає у віддалених районах.
  • Швидкість та ефективність: На первинному рівні медичної допомоги не потрібно буде складати індивідуальний план, якщо є направлення сімейного лікаря, що прискорить початок реабілітаційного процесу.
  • Зменшення навантаження на стаціонари: Медичні заклади зможуть зосередитися на складніших випадках, що зменшить черги та навантаження на стаціонари.
  • Фінансування: Послуги фінансуватимуться в рамках програми медичних гарантій, що забезпечить їх безоплатність для пацієнтів.

Реабілітація в Україні стане доступнішою: Уряд запроваджує нову монопослугу


Чому це важливо?

Амбулаторна реабілітація, яка надається поруч із домом, дозволить пацієнтам не лише продовжити відновлення після виписки з лікарні, а й паралельно навчатися чи працювати, повертаючись до повноцінного життя.

Міністр охорони здоров'я України Віктор Ляшко наголосив, що якісна, безоплатна та доказова реабілітація, рівномірно доступна по всій країні, є пріоритетом для Міністерства. Він зазначив, що впровадження монопослуги зробить реабілітаційну допомогу ще доступнішою, особливо для тих, хто потребує лише одного виду терапії. Інтеграція реабілітації на первинному рівні є кроком до забезпечення безперервного реабілітаційного процесу та підвищення якості медичних послуг у кожній громаді.

МОЗ продовжує розбудовувати систему реабілітації, забезпечуючи її кваліфікованими кадрами та розвиваючи на рівні областей та громад. Амбулаторна реабілітаційна допомога має стати доступною в селах, селищах та містах, як реабілітація в громадах.

Також раніше ми писали Де в Дніпрі дорослі і діти можуть отримати ургентну безоплатну стоматологічну допомогу (адреси, телефони)