Різдво Христове. Одне з найулюбленіших та найочікуваніших свят

25 грудня, День гарбузового пирога. Віряни святкують Різдво Христове. До Нового року залишилося 6 днів. Різдво Христове входить до числа дванадесятих свят. Перед ним обов'язково тримається Різдвяний піст. Після Великодня Різдво вважається другим найвеличнішим святом, пише Дніпровська панорама.

Це свято Боговтілення, тобто появи Господа у людській подобі. За легендою Ісус Христос, який був Сином Божим, народився в Діви Марії в Вифлеємі. В момент народження на небі засіяла яскрава зірка, яка вказувала шлях до немовляти. За нею мудреці принесли Спасителю свої дари.

Ріхдво

Коли насправді народився Христос

Дата народження Христа не зазначена в Біблії, тому різні християнські церкви встановили її в різні періоди. Перші згадки про святкування Різдва 25 грудня датуються IV століттям нашої ери. Ця дата була обрана, щоб замінити язичницьке свято Сатурналій, яке відзначалося в Римі в цей час. Сатурналії були присвячені богу сонця Сатурну і символізували зимове сонцестояння. Християни вважали, що Ісус Христос є справжнім Світлом світу, яке перемогло темряву гріха.

Деякі православні церкви, які дотримуються юліанського календаря, святкують Різдво 7 січня, оскільки за цим календарем 25 грудня припадає на цю дату. Це стосується, наприклад, Сербської, Грузинської, Єрусалимської православних церков, а також Української православної церкви Московського патріархату. Вірменська апостольська церква святкує Різдво 6 січня за григоріанським календарем, а Вірменський патріархат в Єрусалимі — 19 січня за юліанським календарем.

Факт у тому, що ніхто не знає точного часу і місця народження Ісуса. У Новому Заповіті Біблії апостоли Матвій, Марк, Лука і Йоан розповідають схожі історії, але вони ніколи не називають точну дату народження Ісуса. 25 грудня в основному приписують першому християнському історику, Сексту Юлію Африкану, близько 221 р. н. е. За однією з версій, чому 25 грудня обрано офіційною датою Різдва, історики вважають, що ранній християнській церкві хотілося пов'язати народження Сина Божого з "відродженням сонця", яке настає після зимового рівнодення. Другий погляд базується на даті зачаття Ісуса 25 березня, у весняне рівнодення. Тоді 25 грудня було б датою народження Ісуса рівно через дев'ять місяців.

Іїсус

Скільки людей у світі святкує Різдво

Поширення Різдва у світі пов’язане з поширенням християнства як релігії. За даними Pew Research Center, у 2015 році у світі було близько 2,3 мільярда християн, що становить 31,2% від загальної кількості населення планети. Християни живуть у різних країнах і континентах, мають різні культури й мови, але об’єднані спільною вірою в Ісуса Христа. Різдво є одним з найважливіших і найпопулярніших свят для більшості християн, хоча деякі групи, такі як свідки Єгови, адвентисти сьомого дня, мормони та інші, не святкують Різдво, оскільки вважають, що воно має язичницьке походження або не має біблійної підтримки. Різдво відзначається різними способами в різних країнах, але має спільні атрибути, такі як прикрашання ялинки, обмін подарунками, спів різдвяних пісень, відвідування церковних служб.

Що не можна робити 25 грудня

Не можна голосно кричати, лихословити, сваритися.

Не дозволено вишивати, в'язати, прибирати в домі.

Раніше на Різдво заборонялося купатися, тому всі водні процедури проводили заздалегідь.

Народні прикмети і традиції на 25 грудня

Серед наших предків існувало чимало цікавих прикмет на цей день: 

  • дивилися, який сьогодні день: вже лежить або випав сніг — наступний рік буде успішним;
  • погода після Різдва вказує, якою вона буде після Петра (29 червня);
  • тепло за вікном — чекайте на холодну весну;
  • морозна погода — такою вона залишатиметься до 6 січня;
  • кішка обдирає стіни будинку — зіпсується погода, згорнулася калачиком — прийдуть морози;
  • зоряна ніч до теплого та сонячного літа;
  • заметіль — на врожайний рік.

Здавна наші предки вірили, якщо 25 грудня, на Різдво, зіграти весілля, то родина буде жити довго і щасливо разом. А якщо купити будь-яку нову річ, то вона прослужить довго і не зіпсується.

Іменини: як назвати дитину, яка народилася 25 грудня

Які сьогодні іменини: Леонід, Ісус, Марія.

Талісманом людини, народженої 25 грудня є топаз. Камінь буває різноманітних відтінків. В стародавньому світі топаз вважався талісманом, який допомагає розкривати таємниці. Також вірили, що він розвиває інтуїцію.

гарбузовий пиріг

День гарбузового пирога

25 грудня в Україні і світі святкують День гарбузового пирога. Свято особливо популярне в США, адже гарбузовий пиріг є шматочком традиції та кулінарної святкової культури цієї країни. Серед американців цей десерт вважається одним з найулюбленіших. Історія гарбузового пирога налічує близько 400 років. Ще перші поселенці Нового Світу готували такий простий, але смачний десерт. А перші відомі рецепти з гарбузом з'явилися в англійських і французьких книгах ще наприкінці 1600 років. Американський же десерт почав формуватися приблизно 1796 року, з'явившись у кулінарній книзі "Американська кулінарія" Амелії Сіммонс.

Нагадаємо, раніше ми писали: Смачний різдвяний пиріг: варіанти начинок на будь-який смак