Соціальна допомога дітям померлого годувальника. Хто має право, як оформити

Як не жахливо усвідомлювати, але наразі трагічні ситуації стали невід’ємною частиною життя українців. От і ми вирішили торкнутися хоч і непростої, але вартої уваги теми – аби кожен знав, яку підтримку може надати держава у разі необхідності. Втрата годувальника несе за собою не лише психоемоційні труднощі, а й фінансові. Про це повідомляє Дніпровська порадниця з посиланням на Департамент соціального захисту ДМР.

Кому виплачується грошова допомога?

  • дітям померлого годувальника (у тому числі тим, що народжені до спливу 10 місяців з дня смерті годувальника), який на день смерті не мав страхового стажу, необхідного для призначення пенсії для особи з інвалідністю III групи;
  • дитині померлого годувальника – до досягнення 18-річного віку;
  • дітям померлого годувальника, які навчаються за денною формою навчання. Допомога продовжує виплачуватись у період між завершенням навчання в одному закладі і вступом до іншого, а також у період між завершенням навчання за одним освітньо-кваліфікаційним рівнем і продовженням навчання за іншим (він не повинен тривати довше 4 місяців). Строк допомоги – до закінчення навчальних закладів, але не більш як до досягнення 23 років. Дітям-сиротам допомога виплачується до 23 років незалежно від того, навчаються вони чи ні.

Коли призначається соціальна допомога

Соціальна допомога призначається наступного дня після смерті годувальника. Звернення ж за соціальною допомогою потрібно надати не пізніше ніж за 12 місяців з дня його смерті – особисто або поштою в управлінні соцзахисту населення за місцем реєстрації.

допомога втрата годувальника

Які потрібні документи

Обов’язково докласти наступні документи:

заява

свідоцтво про народження або паспорт особи, якій призначається соціальна допомога 

документи, що засвідчують родинні стосунки члена сім’ї з померлим годувальником 

свідоцтво про смерть годувальника або рішення суду про визнання його безвісно відсутнім чи оголошення померлим 

довідка навчального закладу про те, що дитина навчається за денною формою навчання

Також до заяви необхідно додати відомості про відсутність у померлого годувальника на день смерті страхового стажу, необхідного для призначення пенсії за III групою інвалідності. Такі відомості можна отримати у Пенсійному фонді України.

Якою буде сума допомоги

Сума допомоги встановлюється з урахуванням розміру прожиткового мінімуму для осіб, які втратили працездатність. Розмір допомоги становить:

150% – на трьох і більше дітей померлого годувальника;
120% – на двох дітей померлого годувальника;
100% – на одну дитину померлого годувальника.

Нагадаємо, раніше ми писали

Невидимі сусіди: як кліщі домашнього пилу шкодять вашому здоров'ю