Місячний календар посіву огірків у квітні і травні. Як садити огірки на розсаду

Щоб бути з огірками, потрібно знати секрети раннього врожаю. Садовий сезон у розпалі, і огірки – одні з найбажаніших овочів на наших грядках. Їх можна сіяти одразу у відкритий ґрунт, але розсадний метод дає можливість отримати ранній врожай. Садовий та городній сезон вже у розпалі. Огірки можна сіяти або на розсаду або одразу у відкритий ґрунт. Огірок - культура, яка не терпить холоду і дуже любить тепло. Тому дуже важливо правильно розрахувати час для посадки розсади. Про це розповідає Дніпровська порадниця.

Культуру можна висаджувати також зараз і у відкритий ґрунт, але завдяки розсадному методу ви побачите результат набагато раніше.

Що потрібно знати при посадці огірків

Кожен охочий виростити цю культуру у себе на ділянці повинен знати, до якого числа можна садити огірки, щоб не пропустити «той самий» період. Залежно від погодних умов і регіону терміни відрізняються, але є усталені правила, коли садити огірки на розсаду для відкритого ґрунту і коли садити огірки на розсаду для теплиці.

огурці

Місячний календар, коли садити огірки у квітні і травні:

квітень - 10, 11, 14 число;
травень - 11, 12, 13, 21, 22 число.
Категорично заборонено висаджувати огірки в дні повного і нового місяця. У квітні молодик - 8 числа, повний місяць - 24, у травні молодик - 8 числа, повний місяць - 23. Усі дії, пов'язані з рослинами, краще проводити на зростаючий місяць.

Як садити огірки на розсаду - інструкція

Коли і як садити огірки на розсаду - важливий момент, тому що у відкритий ґрунт саджанці можна переміщати через 15-20 днів після посіву насіння на розсаду. Найоптимальніший варіант для багатьох городників - висадити огірки на розсаду в стаканчиках. Робиться це просто:

розвести марганцівку з водою в склянці до появи стійкого рожевого кольору;
опустити насіння, почекати півгодини;
промити теплою проточною водою;
розкласти на блюдце мокру серветку або марлю;
рівномірно розкласти по ній насіння;
поставити блюдце в тепле місце (можна на батарею).
Відразу врахуйте кілька важливих моментів. По-перше - насіння не повинно плавати у воді, перебуваючи на блюдці (краще постійно зволожувати його з пульверизатора і не допустити пересихання). По-друге, що вищою буде температура, то швидше проросте насіння (при 30 градусах, наприклад, ви побачите паростки вже через 1-2 дні).

Ідеальний ґрунт для розсади огірків - суміш торфу, дернової землі, тирси і перегною (у рівних частинах). Можна приготувати таку субстанцію самостійно або купити в магазині.

Огірки на розсаду в стаканчиках

Огірки на розсаду в стаканчиках - це варіант не тільки для новачків, але й для садівників з досвідом. Це дуже простий і перевірений роками спосіб вирощування рослин. Потрібно взяти стаканчики, насипати в них субстрат, зволожити його. Посіяти насіння і присипати ґрунтом у шар 3 мм. Попшикати водою з пульверизатора, поставити стаканчики в тепле місце, де температура повітря перебуває в межах 25-28 градусів. Накрити плівкою або кришкою, щоб створити парниковий ефект. Коли паростки з'являться, плівку можна прибрати.

Якщо ви будете правильно дотримуватися технології, то побачите самі, скільки за часом сходить насіння огірків - уже через 5-7 днів з'являться перші листочки. Поливати розсаду, коли ґрунт буде сухим. І треба бути обережним з поливом. Якщо розсаду огірків залити, то коріння загниє, а сама рослина загине.