Сон у теплій кімнаті старить: прості поради, як захистити себе

Усі ми старіємо, але деякі речі можуть прискорити цей процес, наприклад, занадто багато часу на сонці, куріння, надмірне вживання алкоголю, стрес і неправильне харчування. Сон - ще один важливий фактор, особливо деякі звички сну, через які ви виглядаєте старшими, повідомляє Дніпровська порадниця.

Зокрема, температура в кімнаті теж може мати вплив. Якщо ви спите в занадто теплій кімнаті, то це ускладнює вивільнення певних гормонів і порушує сон.

Як сон у теплій кімнаті старить

На думку експертів, сон у комфортній прохолодній, темній і тихій обстановці вважається оптимальним.Кімната повинна нагадувати "печеру".
Згідно з дослідженням 2012 року, сон у спекотній кімнаті збільшує шанси на пробудження серед ночі, а також впливає на повільний сон і сон зі швидкими рухами очей. Повільнохвильовий сон важливий для консолідації інформації та зберігання пам'яті в мозку. Порушення повільнохвильового сну вважається однією з причин втрати пам'яті у літніх людей. Імунна система також отримує користь на цій стадії сну, також відбувається ріст і регенерація тканин - два ключові чинники в запобіганні старінню.
Поганий сон пов'язаний з активацією біологічного старіння і низки захворювань, таких як діабет, серцево-судинні захворювання, ожиріння, депресія, розсіяний склероз і рак. Згідно з дослідженням 2016 року, лише одна ніч недостатнього сну може призвести до прискореного старіння клітин.

Зв'язок між теплою кімнатою, гормонами і старінням

Мелатонін, який часто називають гормоном сну, вивільняється у відповідь на зниження температури тіла і настання темряви. Вважається, що мелатонін не тільки впливає на циркадний ритм і цикл сну-неспання, а й допомагає захистити від нейродегенерації. Крім того, мелатонін пов'язаний з вивільненням гормону росту, який підтримує тонус м'язів і молодість шкіри.
Отже, розумно вважати, що повноцінний нічний сон у прохолодній і зручній кімнаті допоможе вам виглядати молодше. Принаймні, ви можете прокинутися відпочилим і знизити ризик появи темних кіл під очима і набряклості.

Яка ідеальна температура для сну

Хоча немовлятам і літнім людям може знадобитися трохи вища температура в кімнаті. Широко прийнятою відповіддю є температура 15,5-19,4 С°. Експерти зазначили, що цей показник насправді дуже індивідуальний, але головне переконатися, що ви не прокидаєтеся посеред ночі через те, що дуже спекотно.

Що відбувається з людиною через недосип

Людина, яка не спить тривалий час, наражається на серйозну небезпеку. Мозок починає страждати вже через 24 години без сну. Він намагається впоратися з тим, що не має можливості омолоджуватися, тому ми маємо підвищений рівень гормонів стресу, щоб підтримувати організм в активному стані.

Також раніше ми писали На Землю насувається потужна магнітна буря: коли очікувати