Світла Середа - третій день Великодніх свят. Що можна, а що категорично заборонено

8 травня православні віряни святкують Світлу середу, за новим церковним календарем цього дня відзначають день пам'яті апостола і євангеліста Іоана Богослова. Про звичаї, прикмети і заборони 8 травня, що відзначають у церкві за старим стилем. Про це повідомляє Дніпровська порадниця з посиланням на Уніан.

8 травня 2024 року - яке сьогодні церковне свято за новим і старим календарем
Третій день великодньої седмиці (тижня) називають Світла середа. Православні віряни продовжують радіти чуду воскресіння Христа, відвідувати церкву, молитися. Увесь великодній тиждень у церкві відбуваються святкові богослужіння, навстіж відчинені Царські врата і проводяться хресні ходи. Весь тиждень у вірян заведено вітати один одного: "Христос воскрес!" і відповідати: "Воістину воскрес!"

8 травня - це також день поминання загиблих у Другій Світовій війні. Це щорічна дата в церковному календарі, коли вшановують пам’ять бійців, які загинули під час Другої світової війни, а також безневинних її жертв - дітей, цивільних, остарбайтерів. За деякими даними під час війни 1939-1945 років в Україні загинуло понад 8 млн людей.

8 травня за новим стилем (21 травня за старим) 

8 травня за новим стилем (21 травня за старим) - день пам'яті апостола і євангеліста Іоана Богослова. Святий апостол і євангеліст Іоан Богослов був найближчим учнем Ісуса Христа, неодноразово ставав свідком чудес Спасителя, багато проповідував, сам робив чудеса і навернув до християнської віри чимало язичників. Але головна спадщина Іоана Богослова - це Євангеліє.

Свято 8 травня за старим стилем - Світла середа

Свято 8 травня за старим стилем - Світла середа, апостола євангеліста Марка, поминання загиблих у Другій Світовій війні.

Народні прикмети. Про що говорять прикмети на 8 травня

У народному календарі 8 травня - свято Хороводниця, Іван Довгий. За прикметами дня судили про те, якою буде погода далі:

вранці небо червоне - чекай дощу;
погода ясна стоїть - грибів не буде, а якщо пішов дощ - до врожаю грибів;
яскравий червоний захід сонця - гарна погода буде кілька днів;
вранці веселка на небі - до дощу, ввечері - до тепла.
Якщо до цього дня вже розквітала черемха, то літо буде дощовим.

Що можна робити 8 травня

У Світлу середу заведено йти до церкви, молитися за здоров'я ближніх, дякувати Богові за все, що є. У святого Іоана Богослова просять допомоги при життєвих негараздах, зцілення від хвороб, сімейного щастя.

За народними традиціями за старих часів у середу великоднього тижня влаштовували святкування з піснями та хороводами, тому день отримав назву "Хороводниця".

Що не можна робити 8 травня
Серед головних заборон, що сьогодні не можна робити - це важко працювати, але займатися повсякденними клопотами не забороняється. Не можна працювати в полі та на городі, рубати, різати, шити, в'язати, робити прибирання. Забороняється сваритися і відмовляти в допомозі та милостині. У Світлу середу не постять.

8 травня - День ангела сьогодні святкують

Іменини сьогодні за церковним календарем відзначають Іван, Арсеній, Никифор.

Нагадаємо, раніше ми писали

Світлий вівторок - третій день Великодніх свят. Що можна і категорично заборонено робити