У Дніпрі в сквері Прибережному провели екообробку за допомогою корисних жучків (фото)

Сквер Прибережний у Дніпрі. Тут уперше у міському парку використали екообробку від шкідників за допомогою жуків. «Висадили на кору хвойних мурахожуків. Вони їдять шкідників - соснового пильщика та гусінь, яйця короїдів тощо. Побачивши свою «здобич», мурахожук кидається на неї і хватає передніми кінцівками. Потім – ласує», - розповіла Олена Назаренко, завідувачка біолабораторією Державного спеціалізованого лісозахисного підприємства «Харківлісозахист». Про це повідомляє Дніпровська порадниця з посиланням на пресслужбу міської ради.

жуч1

Жучків вирощують масово й потім переселяють на хвойники, у середовище проживання цього виду комахи.

«Ніякого стресу мурахожук не переживає. Навпаки – бажає одразу перебігти на дерево», - прокоментувала пані Олена.

Таке висаджування комах на кору дерева - унікальний метод боротьби зі шкідниками рослин та дерев.

«Ми всіляко намагаємося зробити так, щоб максимально не використовувати хімічну обробку наших дерев, кущів тощо. У країні цим займається одна лабораторія у Харкові. Обрали для екообробки сквер Прибережний: одну з візитівок нашого міста.

Наша мета - максимально захистити від шкідників хвойні дерева скверу, аби вони радували містян щільною смарагдовою кроною навіть взимку», - розповів Іван Яловий, заступник директора з благоустрою та утримання зелених зон КП «Міська інфраструктура» Дніпровської міської ради.

жуч2

Така обробка від шкідників – безпечна для людей та навколишнього середовища.

«Нашу комаху цікавлять лише шкідники дерева», - підсумувала науковиця Олена Назаренко. Отже, завдяки допомозі цієї комахи дерево буде цвісти й не буде проблем зі стовбуром.

жуч3 

Нагадаємо, раніше ми писали

Її ніколи не бачили. На Дніпропетровщині знайшли унікальну орхідею (фото)