У Дніпрі взимку на озері побачили родину лебедів та чаплю. Що сталося (фото)

У Дніпрі на озері Курячому у грудні помітили лебедів та чаплю. Птахи, які вважаються перелітними, чомусь у цьому сезоні залишилися зимувати у Дніпрі. Про це повідомляє Дніпровська панорама.

Щось зламалося-збилося не лише у світі людей? На озері тонкою кіркою перший льодок, а качки, чаплі та лебеді досі не відлетіли, - поділилася своїми спостереженнями мешканка Дніпра Ірина.

Також вона опублікувала фото з водойми, що розташована на лівому березі Дніпра.

чапля взимку на озері у Дніпрі

Фахівці вважають, що птахи ще мають шанси переместитися у вирій.

Лебеді та чаплі, як і багато інших птахів, є перелітними. Вони відлітають у вирій, щоб уникнути холодів і знайти достатньо їжі. Традиційно лебеді відлітають на зимівлю у листопаді-грудні, а повертаються у квітні-травні. Чаплі відлітають у вирій пізніше, у грудні-січні, а повертаються у березні-квітні.

Якщо лебеді та чаплі не полетіли у вирій, це означає, що в їхньому середовищі існування є сприятливі умови для зимівлі. Це може бути викликано аномально теплою зимою, достатнім запасом їжі, або іншими факторами.

Аномально тепла зима

Найпоширенішою причиною того, що лебеді та чаплі не полетіли у вирій, є аномально тепла зима. Якщо температура повітря не опускається нижче нуля, птахи можуть знайти достатньо їжі на водоймах, які не замерзають.

Достатній запас їжі

Іншою можливою причиною того, що лебеді та чаплі не полетіли у вирій, є достатній запас їжі. Якщо на водоймах є достатньо корму, птахи можуть не відчувати необхідності відлітати у тепліші краї.

Інші фактори

Крім аномально теплої зими та достатнього запасу їжі, існують і інші фактори, які можуть вплинути на те, чи полетять лебеді та чаплі у вирій. Наприклад, птахи можуть не полетіти, якщо вони травмовані або хворі. 

Наслідки

Те, що лебеді та чаплі не полетіли у вирій, може мати як позитивні, так і негативні наслідки. З одного боку, це означає, що птахи не будуть піддаватися ризику загинути під час перельоту. З іншого боку, це може призвести до того, що лебеді та чаплі будуть конкурувати з іншими видами птахів за їжу.

Також важливо враховувати, що аномально тепла зима може бути ознакою змін клімату. Якщо такі зими стануть нормою, це може вплинути на поведінку інших видів тварин, а також на екосистеми в цілому.

Нагадаємо, раніше ми писали, що в Україну під Новий рік прийде справжня весна. Яка погода буде у Дніпрі.