У Дніпрі завершують підготовку до опалювального сезону

У Дніпрі комунальники завершують роботи з відновлення магістральних теплопроводів.  Цього року замінили більш ніж 12 км підземних теплопроводів і повністю оновили теплоізоляцію наземних теплотрас завдовжки 16 км. 

Труби після укладання ґрунтують і фарбують для захисту від корозії, далі закутують утеплювачем та теплоізоляційним матеріалом, а потім накривають захисними бетонними лотоками.

Після завершення опалювального сезону тепловики провели гідравлічні випробовування, завдяки чому отримали план робіт на літо. Серед невідкладних  — заміна магістрального тепловоду вздовж вулиці Робочої. Він обігріває 171 багатоповерхівку, 5 шкіл і 6 дитсадків. Минулої зими мешканці скаржилися на її прориви.

"Коли торік цю теплотрасу передали на обслуговування комунальному підприємству «Теплоенерго», проблем було дуже багато. Востаннє реконструкція тут проводилася у 1985 році,  коли «Південмаш» запускав свою котельню. У 2018-му ми замінили труби на ділянці від будинку культури Машинобудівників до Каверинського ринку, цього року — від вулиці Каверіна до будинку № 71 на Робочій. Довжина цієї ділянки — 500 метрів, 300 з них ми вже зробили. Навіть провели роботи з благоустрою", — розповів заступник директора з виробництва КП «Теплоенерго» Сергій Білан.


Глибина прокладання теплової магістралі на ділянці — від 4 до 5 метрів. Щоб не пошкодити асфальт, труби протягують під землею. Комунальники обіцяють,  що новий трубопровід працюватиме без ушкоджень щонайменше 30 років.

"На заміну теплотраси вздовж вулиці Робочої використано 6 мільйонів гривень. Однак заборгованість споживачів перед КП «Теплоенерго» становить 730 млн гривень.  Уявіть лишень, скільки всього ми змогли б зробити, якби нам виплатили всі борги", — сказав Сергій Білан.

Також заступник директора КП «Теплоенерго» додав,  що до 10 вересня всі роботи завершать, а до 15-го комунальники вже отримають паспорт готовності до опалювального сезону.

Загалом за три роки у житлових кварталах уздовж вулиці Робочої замінили понад 80% магістральних трубопроводів. У теплових пунктах і котельнях цього району майже повністю оновили насосне обладнання.