У медзакладах Дніпропетровщини, які увійшли до спроможної мережі, працює 29 реабілітаційних команд

Відновитися після важких поранень чи перенесених хвороб можна у спеціалізованих відділеннях. Вони працюють у лікарнях Дніпропетровщини, які увійшли до спроможної мережі. З пацієнтами, які потребують реабілітації, працюють мультидисциплінарні команди. Таких в області вже 29, повідомляє Дніпровська панорама, посилаючись на ОВА.

реабілітація

З людьми, які потребують реабілітації, працюють фахівці. Ерго- та фізичні терапевти. Психологи і логопеди. Професійні мультидисциплінарні команди. У лікарнях області, що увійшли до спроможної мережі, таких вже 29, – зазначив начальник ОВА Сергій Лисак. – Вони вивчають історію кожного пацієнта. Складають індивідуальний план відновлення. Вчать їх ходити, розмовляти, комунікувати і обслуговувати себе у побуті.

реабілітація

Підготувати людину до життя – задача реабілітологів. Досягають її різними методами. Запорука успіху – активність та безпосередня участь пацієнта у всіх процесах.

реаьілітація

Наприклад, людина хоче ходити. Ми починаємо з повертання на боки, вчимося сідати, вставати. Додаємо інші вправи. Можемо підкріпити це масажем, але дуже прицільним. Щоб якісь м’язи розслабити чи зменшити больовий синдром. Але ні в якому разі пацієнт не лежить, коли ми над ним щось робимо, – пояснила фізична терапевтка відділення фізичної та реабілітаційної медицини однієї з лікарень області Дарина.

реабілітація

Різноманітні заняття та до чотирьох тренувань на день. Такий розпорядок у Дениса. Він добровільно став на захист країни. Був на Донецькому та Запорізькому напрямках. Аж поки не отримав важке поранення. Медикам довелося ампутувати чоловіку ногу.

реабілітація

Нагадаємо, раніше ми писали: Вчаться заново ходити. У Дніпрі працює унікальний міський реабілітаційний центр, де на ноги ставлять поранених військових