Вчаться заново ходити. У Дніпрі працює унікальний міський реабілітаційний центр, де на ноги ставлять поранених військових

Унікальний міський реабілітаційний центр працює у Дніпрі. Сюди потрапляють цивільні та військові після важких поранень або травм. Під пильним наглядом професійної команди фізіотерапевтів та ерготерапевтів пацієнти розробляють м’язи, заново вчаться ходити та користуватися предметами побуту, повідомляє Дніпровська панорама, посилаючись на інформацію міської ради.

Один з пацієнтів реабілітаційного центру військовий Володимир. Спочатку брав участь в АТО, там отримав перше поранення у 2015 році. Після повномасштабного вторгнення рф знову став на захист України, пішов добровольцем. У квітні цього року дістав мінно-вибухове поранення на Донецькому напрямку.

реабілітація

Після поранення мене спочатку евакуювали до найближчої лікарні, потім провели низку операцій. Зараз проходжу реабілітацію в Дніпрі. Я тут лише 3-й день, але вже бачу результат – тепер можу ворушити пальцями, які раніше не працювали. Цей заклад, як ковток свіжого повітря. По-перше, ти не перебуваєш вдома, не лежиш без справи. Тут постійно є спілкування. Все дуже жваво відбувається. По-друге, тобі не дають занудьгувати, тільки-но закінчилось одне тренування, тебе вже кличуть на інше. Мені це подобається, — поділився Володимир.

Займаються з  Володимиром щодня по три години. З ним працює фізіотерапевт, ерготерапевт та психолог. Курс триватиме 21 день.

реабілітація

Ми працюємо з пацієнтами різних відділень, це можуть бути хворі з неврології, ортопедії, травматології, паліативу. Для кожного пацієнта ми розробляємо індивідуальну програму занять, спираючись на запит хворого. Наприклад, у Володимира є ураження нижніх кінцівок, і він має певні проблеми з самообслуговуванням. Тож ми його навчили, як правильно пересуватися в кріслі колісному, як потрапити до душової кімнати і користуватися засобами, які там є. Також ми вирішили проблему з кріслом колісним, яке було для нього незручним – підібрали нове, — розповіла ерготерапевтка Ганна.

реабілітація

Отже, щодня реабілітологи центру дбають про те, аби цивільні та військові поверталися до нормального життя.

Нагадаємо, раніше ми писали: У Дніпрі розробили унікальний безкоштовний проєкт для дистанційного навчання дошкільнят. Як отримати доступ до 300 ігор та аудіокниг