Унікальна програма підтримки: учасниками "Університета третього віку" у Дніпрі стали близько 1 тисячі переселенців поважного віку

Безкоштовний соціальний проєкт "Університет третього віку" у Дніпрі вже давно полюбився не лише містянам поважного віку. До нього активно долучаються також й переселенці поважного віку - нині учасниками проєкту є близько 1 тисячі ВПО. В "Університеті третього віку" переселенцям пропонують різноманітні спортивні та навчальні програми. Про це повідомляє "Дніпровська панорама" з посиланням на Дніпровську міську раду.

Наприклад, оздоровча гімнастика – один із найпопулярніших спортивних напрямів у проєкті. Спортивні заняття проходять на свіжому повітрі у парках і скверах Дніпра.

6

"З повномасштабним вторгненням до проєкту долучаються й внутрішньо переміщені особи. До стандартного пакету документів вони додають ще й довідку ВПО. Такій категорії теж потрібне змістовне дозвілля, спілкування, нові знання. Наприклад, наші учасники, зокрема й вимушені переселенці, дуже полюбляють спортивний напрям - оздоровчу гімнастику, зарядку, танцювальну терапію з елементами бачати, скандинавську ходу тощо. А ще наші учасники вивчають мови, психологію, смартфони. У нинішні непрості часи такі заходи допомагають учасникам відволіктися від негативу, а переселенцям - ще й від пережитого. Постійно оновлюємо програми. Наприклад, із серпня у нас буде ще один спортивний напрям - черлідинг. Плануємо створити професійну команду і брати участь у різних змаганнях", - каже завідувачка сектору планування заходів управління з питань розвитку соціального захисту населення департаменту з питань місцевого самоврядування, внутрішньої та інформаційної політики Дніпровської міськради Маргарита Прядка.

2

Лектор УТВ Сергій Молчанов проводить зарядку з елементами танців:

"Коли ми всі гуртом рухаємося, то через тіло звільняємося від стресу, негативних думок, відновлюємо свій психічний рівень, зникає напруженість. Словом, рухаючись групою, створюємо один єдиний живий організм, який дає відчуття безпеки".


3

Слід відзначити, що весь спектр соціальних послуг вимушені переселенці отримують у Дніпровському міському територіальному центрі. Усі офіційно зареєстровані  ВПО прирівняні у правах щодо соціального захисту до дніпрян.

"У нинішні часи особливу увагу приділяємо переселенцям. Вони отримують послугу з догляду на дому, натуральну допомогу у вигляді продуктових наборів, відвідують відділення денного перебування у терцентрі, соціальної адаптації. Є в нас і послуга "Екстрено-кризове втручання" – допомогли понад 200 переселенцям. Йдеться про короткотермінове проживання у наших відділах, поміч в оформленні документів тощо. Догляд вдома нині отримують 120 осіб зі зниженою руховою активністю та з інвалідністю із числа ВПО", – зазначила директорка Дніпровського міського територіального центру Ольга Мешко.

4

Для покращення умов проживання ВПО та комфорту підопічних у відділах терцентру проводять поточні ремонти. Торік відремонтовано 5 приміщень у 4 відділах терцентру. Нині тривають ремонти ще в одному відділі терцентру та ще у двох закладах соціального закладу. Також щодня 5 764 підопічні отримують безкоштовні гарячі обіди.

7

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що Борис Філатов обговорив з урядовцями та бізнесменами з Чехії подальшу співпрацю з Дніпром.