В Україні змінили правила працевлаштування людей з інвалідністю: що нового
Верховна Рада України підтримала законопроєкт №5344-д, спрямований на створення рівних умов працевлаштування для людей з інвалідністю. Документ підготовлено за участі Міністерства соціальної політики України, народних депутатів, українських та міжнародних експертів і громадськості. Про це повідомляє Міністерство соціальної політики України, передає Дніпровська порадниця.
Що змінює законопроєкт:
- Скасування законодавчих обмежень. Люди з інвалідністю працюють на будь-якій роботі, крім тієї, що прямо протипоказана за станом здоров'я.
- Єдині правила для працевлаштування. Відтепер для приватного та державного секторів діятимуть однакові умови прийому на роботу людей з інвалідністю.
Законопроєкт вводити низку важливих норм, серед яких:
- Соціальний супровід на робочому місці. Люди з інвалідністю зможуть отримати допомогу у вигляді соціального супроводу на робочому місці (у взаємодії з роботодавцем чи колективом). За потреби може залучатися персональний асистент або перекладач жестової мови.
- Професійна адаптація. Передбачено фінансування освіти, перепідготовки та залучення приватних агенцій для працевлаштування.
- Фінансування облаштування робочих місць. Роботодавці зможуть отримати компенсацію за адаптацію робочих місць відповідно до потреб працівників з інвалідністю. Подібна компенсація буде доступна і для фізичних осіб-підприємців з інвалідністю.
- Гнучкість для роботодавців. Працевлаштувати людей з інвалідністю в межах нормативу або сплатити цільовий внесок, який спрямовується до фонду для підтримки працевлаштування людей з інвалідністю.
- Нові можливості для соціального підприємництва. Пільги та компенсації можуть отримати не лише підприємства громадських організацій людей з інвалідністю, а й будь-які підприємства, що працевлаштовують визначену в законі кількість людей з інвалідністю; розширюються критерії для створення підприємств трудової інтеграції та захищеного працевлаштування.
За даними Державної служби статистики, на початок 2024 року в Україні офіційно зареєстровано близько 2,7 мільйона людей з інвалідністю. Нові зміни викликані допомагають цим людям інтегруватися в економічне життя країни, відчувати себе потрібними та незалежними.
Крім того, законопроєкт має на меті стимулювати бізнес до створення інклюзивного середовища.
Також раніше ми писали 80, 70, 60, 50, 31 тисяч гривень. Де в Дніпрі знайти високооплачувану роботу