В YASNO повідомили, як жителям Дніпра та області правильно знімати показання двозонного лічильника електроенергії

В YASNO повідомили, як правильно жителям Дніпра та області знімати показання двозонного лічильника електроенергії "день/ніч", щоб коректно передавати дані операторам систему розподілу. Про це повідомляє "Дінпровська панорама" з посиланням на пресслужбу групи компаній YASNO.

Як відомо, двозонний електролічильник дозволяє зменшити витрати на електроенергію до 50%. На відміну від звичайного, він фіксує не тільки обсяг використаної електроенергії, а й час її споживання. Тому власники таких лічильників сплачують лише половину вартості електроенергії, що була використана вночі й до ранку, з 23:00 до 7:00. Щоб навпаки не збільшити свої витрати необхідно знати, в YASNO розповіли, які індекси на самому лічильнику означають денні та нічні показання, та не сплутати їх при передачі.

На сьогодні понад 468 тисяч власників житла у Дніпропетровській області використовують двозонні електролічильники. В залежності від моделі та параметрів, кожне показання, яке відображається на екрані лічильника, має свій індекс. Які індекси означають показання за тарифами "день", а які "ніч" на трьох найпопулярніших лічильниках: GAMA, NIK, MTX.

Як знімати показання двозонного лічильника_Дніпро

На екрані двозонного лічильника з інтервалом 10 секунд послідовно відображаються:

  • показання за тарифом «день» (з 7:00 до 23:00)
  • показання за тарифом «ніч» (з 23:00 до 7:00)
  • загальний обсяг спожитої електроенергії

Лічильник GAMA:

На лічильниках GAMA індекс «15.8.1» вказує на тариф «день», а індекс «15.8.2» – на тариф «ніч». Загальний обсяг спожитої електроенергії відображається за індексом «15.8.0».

Лічильник NIK:

В залежності від типу лічильників NIK електроенергія за тарифом «день» має індекс «1.8.1»/«15.8.1»/«Т11», а за тарифом «ніч» – «1.8.2»/«15.8.2»/«Т12». Загальний обсяг: «1.8.0»/«15.8.0»/«Т1».

Лічильник MTX:

На лічильниках МТХ індекс «1.8.1» вказує на тариф «день», індекс «1.8.2» – на тариф «ніч», «1.8.0» – загальний обсяг.

Саме ці показання слід передавати щомісяця у встановлені терміни. У випадку, якщо на лічтльнику обсяг спожитої електроенергії є нереально малим або аномальним великим, необхідно одразу звернутись до оператора системи розподілу. Адже саме оператор системи розподілу передаватиме обсяги в YASNO для формування рахунків.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що у Дніпрі та області безкоштовно встановлюють розумні лічильники електроенергії.