Від жахів домашнього насильства — до надії: як Кризова кімната у Дніпрі рятує життя

У Дніпрі з 2021 року тут працює Кризова кімната — тиха гавань при Денному центрі соціально-психологічної допомоги, що є частиною цілісної системи підтримки постраждалих. Про це повідомляє Дніпровська порадниця з посиланням на міську раду.

Ми створили повний цикл допомоги: від першої реакції на звернення до забезпечення безпечного довгострокового житла. Кожен, хто постраждав від насильства, може отримати у нас психологічну, соціальну, інформаційну та юридичну підтримку, а також притулок, – зазначає заступник міського голови, директор департаменту соціальної політики Дніпровської міськради Едуард Підлубний.

Він підкреслює, що Кризова кімната відповідає найвищим стандартам безпеки, її місцерозташування повністю засекречене, що гарантує комфорт та спокій для тих, хто шукає захисту.

Притулок для душі та тіла

За словами директорки Дніпровського міського центру соціальних служб Анастасії Тищенко, з початку 2025 року до Денного центру звернулося 519 людей, але лише 21 особа потребувала тимчасового притулку у Кризовій кімнаті. Серед них — 13 жінок, 7 дітей, що прибули разом з матерями, та 1 літній чоловік. Їх доставляли сюди мобільні бригади або поліція.

У Дніпрі постраждалим від насильства надають безпечне тимчасове перебування

Кризова кімната має дві комфортні кімнати та вітальню. Тут можна приготувати їжу, прийняти душ та випрати речі. "Люди, які до нас потрапляють, гостро потребують підтримки, тому вони постійно працюють з психологом. Також з ними проводиться соціальна робота для задоволення їхніх потреб", — пояснює Анастасія Тищенко.

Історії, що торкаються серця

Кожна історія тут – це окремий біль та надія. Пані Надія Дацько, фахівець із соціальної роботи, зустрічає кожного відвідувача, допомагаючи їм облаштуватися. Вона пам'ятає кожну з них.


У Дніпрі постраждалим від насильства надають безпечне тимчасове перебування

У нас була жінка з донькою-інвалідом. Вона постраждала від співмешканця, який зловживав наркотиками та алкоголем. Після цього він починав бити жінку. Дитину, дякувати Богові, не чіпав. Вони були у нас декілька днів, а потім їм знайшли інше безпечне місце. Дуже шкода дівчинку, їй 16 років, має інвалідність, а тут ще й така життєва ситуація. Думаю, що зараз у них все добре, — розповідає Надія Дацько.

У Дніпрі постраждалим від насильства надають безпечне тимчасове перебування

Перебування у Кризовій кімнаті може тривати до 10 діб, а в окремих випадках – до 20 діб. Після цього, за потреби, постраждалих скеровують до інших спеціалізованих закладів: центрів соціальної підтримки, притулків, шелтерів або благодійних організацій, продовжує Анастасія Тищенко.

У Дніпрі постраждалим від насильства надають безпечне тимчасове перебування

Якщо ви або ваші знайомі потребуєте допомоги, не зволікайте. Звертайтеся за цими контактами:

  • Служба «Денний центр соціально-психологічної допомоги»: вул. Сергія Нігояна, 3, тел. (066) 488 61 54, (067) 200 25 66.
  • «Мобільна бригада» соціально-психологічної допомоги: (056) 785 73 60, (067) 200 40 62.
  • Телефон довіри: (056) 767 18 41, (067) 200 80 35.

Пам'ятайте, ви не самотні. Допомога є.

Також раніше ми писали Додаткові потяги на Дніпропетровщині курсуватимуть і в серпні: графік руху