Виплати «нацкешбеку» за грудень-січень можна буже отримати лише у лютому: чому саме
Держава виплатила українцям 388 млн грн кешбеку за купівлю вітчизняних товарів, у листопаді виплати зросли вдвічі. Виплати за грудень і січень перенесено на кінець лютого 2025 року через особливості бюджетного процесу. Про це повідомляє Дніпровська порадниця з посиланням на Мінекономіки України.
Українці отримали від держави 388 млн грн кешбеку за купівлю товарів українського виробництва, причому за листопад виплати збільшилися майже вдвічі, а за грудень і січень будуть здійснені наприкінці зими, повідомили у Мінекономіки.
Як повідомляється, середня виплата за підсумками листопада зросла з 97 до 116 грн на людину. Кількість отримувачів кешбеку збільшилася на 800 тис. порівняно з попереднім місяцем і сягнула майже 2 млн людей.
За листопад держава виплатила громадянам 232 мільйони гривень кешбеку - це майже вдвічі більше, ніж у жовтні. (...) Звертаємо вашу увагу, що виплати за грудень і січень будуть здійснені наприкінці лютого 2025 року", - зазначила перша віцепрем’єр-міністерка - міністерка економіки України Юлія Свириденко.
У Мінекономіки виплату кешбеку за грудень та січень наприкінці зими пояснюють "особливостями бюджетного процесу".
Усі нараховані кошти буде виплачено в повному обсязі, - вказали у міністерстві.
Як повідомляється, загальна сума виплаченого кешбеку від старту програми (за три місяці) - 388 млн грн. 7,9 млн громадян долучилися до програми, а кількість карток Національний кешбек - 8,6 млн.
Найактивнішими учасниками програми, як вказано, залишаються українці до 45 років - 60% від усіх користувачів. Учасників середнього віку - 24%, а старшого (60+) - 16%.
Майже 700 тисяч громадян не отримали виплати через те, що вчасно не активували картки для виплати кешбеку в застосунку "Дія" або накопичили менше 2 гривень. Наразі загальна сума накопиченого ними кешбеку становить 48 млн гривень, - повідомили у Мінекономіки.
Як працює програма?
Національний кешбек у розмірі 10% нараховується за купівлю українських товарів зі спеціального переліку в магазинах-учасниках програми.
Кошти можна витратити на оплату послуг: комунальних, медичних, освіту, транспорт, мобільний зв'язок, страхування тощо. Купити книги та іншу друковану продукцію, ліки, лікарські засоби та медичні вироби українського виробництва, що зареєстровані в програмі "Національний кешбек" і продаються в торгових точках-учасниках програми - перелік на сайті. Також кошти можна витратити на благодійність або задонатити на ЗСУ через благодійні фонди та волонтерські організації.
Також раніше ми писали Робота ДРАЦС: як отримати послуги після збою в реєстрах