Врятувати від холоду: Ботсаду в Дніпрі для обігріву оранжереї й теплиць потрібні бензин і дизпаливо (ексклюзив)

Ботсад Дніпровського Національного університету ім О. Гончара готується рятувати тропічні рослини. Співробітники заготовляють дрова, щоб опалювати теплиці та оранжерею. Про це в ексклюзивному коментарі Дніпровській панорамі повідомив директор ботсаду ДНУ Анатолій Кабар.

Анатолій Кабар

За його словами, враховуючи, що на вихідні обіцяють температуру близько нуля, у Ботсаду вже починають цілодобове чергування у теплицях та оранжереї. Проте, аби гарантовано зберегти колекцію рослин, потрібно зробити запаси палива.

Минула зима з мережевими відключеннями електроенергії показала "болючі" місця і загальними зусиллями дніпрян тут придбали пристрої для опалення, аби півтори тисячі унікальних рослин почували себе комфортно.

В нас є електричні засоби та твердопаливні, є генератор та теплові пушки, тому виживаємо, як можемо, адже підключення централізованого опалення для потреб Ботсаду можливе лише в кінці листопада, - пояснює директор ботсаду.

А от з паливом бувають проблеми.

Знаходяться добродії. Це найкращий варіант: привезти не гроші, а саме паливо. З дровами нині проблеми немає. Є проблема саме з дизельним пальним та бензином А95, - відзначає Анатолій Кабар.

Ботсад Дніпро3

Не секрет, що дизельне паливо і бензин для генераторів нині коштують не копійки.

Тим більше, що нам передають цього року дизельний генератор на 25 кВт з нашого акваріуму (їм дають на 50 кВт). Ви уявляєте, скільки ця машина їсть палива для існування оранжереї та теплиць. На чорний день нам потрібно близько 300 літрів А-95 та дизельного пального до 600 л хоча б. Приймемо на баланс і проведемо через бухгалтерію відповідно, як матеріальну допомогу відповідно. Можна у вигляді стреч карт, - наголошує Анатолій Кабар.

До речі, підтримати стан унікальної колекції Ботсаду ДНУ може кожен дніпрянин, придбавши кімнатні рослини, які пропонує для продажу ботсад.

У виробничій теплиці, яка працює щодня, крім вихідних, стоять цілі стелажі рослин чотирьох домінуючих лабораторій - крім тропіків та субтропіків, тут пропонують послуги дендрологи, лабораторії квітникарства та природної флори. У кожної є відповідний асортимент рослин, який вони врощують та віддають на продаж: це і цитрусові, олеандри, гібіскуси. Асортимент вибору достатньо значний, - запрошує відвідувачів директор ботсаду.

Нагадаємо, раніше ми писали: Дуб Лазаря Глоби та найстаріша в Україні бузина: де у Дніпрі живуть зелені раритети (фото)