Вже більше 700 мільйонів: у Дніпрі та області зросла заборгованість споживачів за світло

Заборгованість жителів Дніпропетровської області за спожиту електроенергію у цьому році продовжує збільшуватись. Так, станом на 1 вересня 2023 року сума протермінованого боргу уже складає понад 723 мільйонів гривень. При цьому найбільше в регіоні заборгували за світло мешканці Дніпра. Про це повідомляє "Дніпровська панорама" з посиланням на пресслужбу групи компаній з постачання електроенергії YASNO.

"Частина клієнтів, котрі мають заборгованість за спожиту електроенергію, почали накопичувати її ще до війни та продовжують і надалі не сплачувати. З моменту дії заборони на відключення побутових споживачів у постачальників зникли дієві важелі впливу на боржників. Тому вони ігнорують оплату рахунків, розуміючи, що їх не відключать. Це сприяє формуванню боргів на суми понад 100 тис грн. Таким чином, постачальник недоотримує кошти, які могли бути використані для підготовки енергетичної інфраструктури до опалювального сезону", - йдеться у повідомленні YASNO.

У цьому році за статистикою лише близько 45% клієнтів розраховуються за електроенергію вчасно та у повному обсязі. Решта клієнтів вносять платежі частково. А деякі взагалі ігнорують обов’язок оплати за спожиту електроенергію.

"Ми дякуємо усім споживачам, котрі розуміють важливість оплати за електроенергію, особливо напередодні опалювального сезону. І закликаємо боржників сплачувати за послуги, якими вони попри все продовжують користуватись, оскільки ми їх відключити не можемо. Навіть часткова оплата рахунків сьогодні дуже важлива, адже зимою усі ми хочемо бути зі світлом", – сказав генеральний директор YASNO Сергій Коваленко.

В YASNO нагадали, що тариф на електроенергію для населення, встановлений Кабміном, в тому числі, включає оплату послуг за ремонт та обслуговування мереж. Через те, що зараз триває посилене відновлення енергетичної інфраструктури після ракетних атак, і тому суттєва заборгованість населення значно ускладнює хід робіт.

Нагадаємо, раніше ми повідомляли про те, що у Дніпрі та Дніпропетровській області заплановане масштабне відключення світла з 9 по 13 жовтня.