Як доглядати за півоніями в травні, щоб вони зацвіли яскраво і пишно

Травень – особливий місяць для шанувальників півоній. Саме зараз ці величні красуні активно нарощують зелену масу та закладають фундамент для майбутнього пишного цвітіння. Щоб ваші півонії віддячили вам яскравими бутонами та п'янким ароматом, необхідно приділити їм трохи уваги. Ось п'ять обов'язкових кроків у травневому догляді, які стануть запорукою їхнього розкішного цвітіння.

В першій половині травня потрібно розпушити ґрунт навкруги стебел рослини. Пристовбурні круги намагайтесь обробити обережно на глибину не більше ніж 7 см, щоб не пошкодити кореневу систему.

Прополоти та видалити весь бур'ян.
Після розпушування ділянки замульчувати її торфом, перегноєм, корою або іншою органічною мульчею з додаванням у землю попелу або іншого органічного добрива. Шар мульчування повинен бути 5-7 см, періодично досипайте його.
У травні вкрай важливо постійно зволожувати ґрунт, тому що в цей період півонії активно ростуть, утворюють бутони, а також формують на стеблах сплячі бруньки. Щотижня рясно поливайте квіти із розрахунку 2 відра на кожен кущ. Витрата води залежить від віку рослини, від розміру куща. Проливати півонії потрібно теплою водою, намагаючись не намочити листя та інші наземні органи. 

Підживити півонії. Квіти підживлюють у травні нітроамофоскою в розрахунку 40 г на 1 кв. м, а потім аналогічне підживлення повторюють кожні два тижні до кінця липня. Згодом з тією ж регулярністю починають підгодовувати діамофоскою - 25-30 г на 1 кв. м і продовжують так до кінця серпня.


пион

Детальні поради. ТОП-5 акцентів, на що треба звернути увагу

1. Пробудження після зимового сну: розпушування та мульчування ґрунту

Після зимових холодів ґрунт навколо півоній міг ущільнитися. Обережно розпушіть землю на глибину 5-7 см, намагаючись не пошкодити кореневу систему. Це забезпечить кращий доступ повітря та вологи до коріння. Після розпушування замульчуйте пристовбурове коло шаром торфу, перегною або скошеної трави. Мульча допоможе зберегти вологу, запобігти росту бур'янів та підживить рослини органічними речовинами.

2. Збалансоване харчування – запорука сили та краси


У травні, в період активного росту та формування бутонів, півонії особливо потребують поживних речовин. Підгодуйте їх комплексним мінеральним добривом з переважанням азоту на початку місяця (для нарощування зеленої маси) та збалансованим вмістом азоту, фосфору та калію в другій половині травня (для формування міцних бутонів). Обирайте спеціалізовані добрива для квітучих рослин або використовуйте розчин аміачної селітри (15 г на 10 л води) на початку травня, а потім суперфосфату (30 г на 10 л води) та сульфату калію (15 г на 10 л води) з інтервалом у два тижні.

3. Водний баланс – запорука соковитого цвітіння

Півонії люблять помірний, але регулярний полив, особливо в період активного росту та бутонізації. У травні, зазвичай, достатньо природних опадів, але якщо стоїть суха та спекотна погода, забезпечте рослинам рясний полив (10-15 літрів води під кожен кущ) раз на тиждень. Поливайте під корінь, уникаючи потрапляння води на листя та бутони.

4. Формування куща – запорука великих та яскравих квітів

Для отримання великих та якісних квітів проведіть нормування бутонів. На кожному стеблі залиште 1-3 найсильніші бутони, видаляючи зайві бічні. Це дозволить рослині спрямувати всі сили на розвиток основних квіток. Також, для підтримки високих сортів з великими квітами, встановіть опори або підв'яжіть стебла, щоб вони не зламалися під вагою бутонів.

5. Пильний нагляд – запорука здоров'я рослин

Регулярно оглядайте свої півонії на наявність шкідників та хвороб. У травні можуть з'явитися попелиці, мурахи, а також грибкові захворювання, особливо за прохолодної та вологої погоди. При виявленні шкідників використовуйте інсектициди, а при появі ознак грибкових захворювань – фунгіциди. Профілактичні обприскування біологічними препаратами також можуть бути корисними.

Дотримуючись цих п'яти простих, але важливих кроків у травневому догляді, ви створите оптимальні умови для пишного та тривалого цвітіння ваших півоній. І вже зовсім скоро ваш сад наповниться неймовірною красою та п'янким ароматом цих королівських квітів!